Czy Aleksiej Nawalny został osadzony w kolonii karnej nr 2 w Pokrowie?

Screen Shot YouTube Aleksiej Nawalny

Rosyjska służba więziennictwa od czwartku nie podaje miejsca pobytu Aleksieja Nawalnego. W piątek szef Federalnej Służby Wykonywania Kar Aleksandr Kałasznikow potwierdził, że opozycjonista jest konwojowany do jednej z kolonii karnych i nic nie zagraża jego zdrowiu i życiu.

W sobotę niezależne media podały, że polityk został umieszczony w kolonii karnej nr 2 w Pokrowie, na terenie obwodu włodzimierskiego, około 140 km od Moskwy. Rodzina Aleksieja Nawalnego i jego adwokaci do tej pory nie otrzymali oficjalnego potwierdzenia, w którym z łagrów zamknięto polityka.

Obrońcy praw człowieka monitorujący warunki przetrzymywania skazanych poinformowali, że według ich ustaleń opozycjonista rzeczywiście trafił do kolonii karnej w Pokrowie.

Adwokat Marija Ejsmont powiedziała portalowi „Meduza”, że jest to jedno z surowszych miejsc odosobnienia w Rosji. „Tam robią wszystko, żeby człowiek czuł swoją zależność od administracji łagru i nie miał wolnego czasu” – dodała prawniczka.

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego przypominają, że Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał wypuszczenie polityka na wolność, do czasu zakończenia postępowań sądowych, ale władze Rosji odmówiły.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię