Trump: Pierwszy miesiąc prezydentury Joe Bidena to katastrofa

Donald Trump zaatakował w niedzielę swojego następcę, mówiąc, że „Joe Biden miał najgorszy pierwszy miesiąc  ze wszystkich prezydentów we współczesnej historii”. Były prezydent zadeklarował, że nie zamierza zakładać nowej partii politycznej oraz nie wyklucza ponownego startu w wyborach, w roku 2024.

Donald Trump był gościem dorocznego zjazdu amerykańskich konserwatystów Conservative Political Action Conference w Orlando na Florydzie, gdzie został entuzjastycznie powitany. „Przez następne cztery lata dzielni Republikanie zgromadzeni w tej sali będą w centrum walki z radykalnym programem demokratów, powielającymi fake newsy mediami i ostracyzmem kulturowym. Zamierzam w tej walce stać u waszego boku” – mówił były prezydent, nie pozostawiając wątpliwości, że zamierza odgrywać kluczową rolę w Partii Republikańskiej.

„Staję przed wami, by zadeklarować, że niezwykła podróż, którą wspólnie rozpoczęliśmy cztery lata temu, daleka jest od zakończenia” -mówił Trump.Było to jego pierwsze ważne przemówienie od czasu kiedy opuścił Biały Dom. W swoim przemówieniu mocno skrytykował działania prezydenta Bidena, miedzy innymi za decyzje w kwestii imigracji i energetyki.

Joe Biden miał najbardziej katastrofalny pierwszy miesiąc z wszystkich prezydentów we współczesnej historii „W ciągu jednego krótkiego miesiąca przeszliśmy od America First do America Last

Trump podczas przemówienia skupiał się przede wszystkim na eskalacji kryzysu na granicach, punktując Bidena za zerwanie z jego polityką migracyjną, co w rezultacie doprowadziło do dużego wzrost liczby migrantów na granicy. „Nowa administracja potrzebowała zaledwie kilku tygodni, aby przekształcić nasze bezprecedensowe osiągnięcia w katastrofę humanitarną i spowodować zagrożenie bezpieczeństwa narodowego z własnej winy” – powiedział.

Poprzez lekkomyślne wyeliminowanie  z naszej granicy środków bezpieczeństwa i kontroli, które wprowadziliśmy, Joe Biden wywołał masowy zalew nielegalnej imigracji do naszego kraju, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

Były prezydent równocześnie przypominał, że nadal trwa pandemia koronawirusa „Amerykańskie rodziny nadal nie mogą wyjsć na obiad do restauracji, ale Joe Biden sprowadza tysiące ludzi z całego świata, o których nikt nic nie wie” – dodał.

Trump wytknął także Bidenowi niepowodzenia w ponownym otwaraniu szkół. Była to jedna z jego obietnic, jednak na drodze do realizacji jego planów, w wielu stanach stanęły związki zawodowe nauczycieli. „Joe Biden haniebnie zdradził amerykańską młodzież i  trzyma nasze dzieci zamknięte w domach, nie mając ku temu żadnego powodu” – mówi.

Były prezydent jednoznacznie nie zadeklarował startu w wyborach w 2024 roku, choć dał do zrozumienia, że tego nie wyklucza.„Kto wie? Może się zdecyduję, by pokonać ich po raz trzeci”  – nawiązując do twierdzenia, że wygrał wybory w 2020 roku.  Zapewnił jednak, że nie ma zamiaru zakładać nowej partii.

Mamy Partię Republikańską. Będzie zjednoczona i silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Nie zakładam nowego ugrupowania

Ostro skrytykował republikanów, którzy głosowali za jego impeachmentem i wezwał do pokonania ich w prawyborach. „Pozbądźmy się ich wszystkich” – apelował do swoich zwolenników. „Nie możemy mieć liderów, którzy wykazują więcej pasji do potępiania swoich niż do stawiania czoła Demokratom, mediom i radykałom, którzy chcą zmienić Amerykę w kraj socjalistyczny”.

Całą przemowę można obejrzeć tutaj:


AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię