Jak przeżyć inwazję zombie? Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób publikuje poradnik

Eksperci z Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) idą z duchem czasu. Na oficjalnej stronie agencji ukazał się poradnik radzenia sobie w przypadku inwazji zombie. To nie żart.

Eksperci dokładnie opisali zombie, powołując się na literaturę i kinematografię: – Eskpansja zombie w popkulturze ukształtowała przekonanie, że może dojść do apokalipsy – czytamy na blogu CDC. W najgorszym scenariuszu zombie opanowałyby całe państwa zjadając wszystko, co im stanie na drodze – wyjaśniają eksperci. I specjalnie dla wszystkich wystraszonych ewentualną inwazją wyjaśniają, jak radzić sobie z apokalipsą..

Nie zapominajmy, że według Nostradamusa, rok 2021 będzie obfitował w wydarzenia, które na zawsze ukształtują przyszłość ludzkości. Z jego przepowiedni wynika, że właśnie w tym roku pewien naukowiec stworzy broń biologiczną i wyprodukuje wirusa, który może zamienić ludzkość w zombie (zgodnie z interpretacją astrologów).

Nostradamus urodził się w XVI wieku i był najbardziej znany ze swojej książki „Les Prophéties”, która jest zbiorem jego przepowiedni. Wiele z jego proroctw się sprawdziło –  m.in.  II wojna światową i dojście do władzy Adolfa Hitlera.

Zombie to według internetowej wersji „Słownika języka polskiego” przerażający, ożywiony trup atakujący ludzi. Wikipedia z kolei objaśnia, że zombie to: „Fantastyczna postać nieumarła popularna szczególnie w horrorach. Słowo zombie pochodzi prawdopodobnie od afrykańskiego „zumbi” („fetysz” w języku kikongo) lub od „nzambi” („bóg” w języku kimbundu), w Polsce przejęte zostało ono z języka angielskiego; spotkać można się także ze spolszczoną formą zombi. Termin ten rozpowszechnił William Seabrook pod koniec lat 20. XX wieku w swojej książce „The Magic Island”. To tak w teorii.

Jak się zabezpieczyć przed inwazją zombie? Oto poradnik ekspertów z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC)

Najpierw duże zakupy: woda (1 galon na dzień) – jedzenie (niepsujące się produkty z długim terminem przydatności do spożycia) – leki (zarówno te na receptę, jak i bez recepty) – narzędzia (nóż, taśma, radio na baterie) – środki higieny osobistej – odzież i pościel (osobno dla każdego członka rodziny) – oryginały i kopie dokumentów.

Póżniej konkretny plan działania:

  1. Zidentyfikuj wszystkie typy zagrożeń w najbliższej okolicy,
  2. Wybierz miejsce, w którym spotkasz się z rodziną w przypadku inwazji zombie (lub huraganu, powodzi, itd.) –
  3. Miej pod ręką numery telefonów i adresy służb, które zajmują się problemem apokalipsy
  4. Zaplanuj drogę ucieczki – wygłodniałe żywe trupy nie znają litości.

Ekperci CDC obiecują, że w przypadku ewentualnej apokalipsy dołożą wszelkich starań, by pomóc obywatelom w walce z zagrożeniem.  To akurat pocieszająca informacja. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronę agencji TUTAJ.

AL

Trump zaszczepił się przeciwko COVID-19. Teraz namawia innych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię