Policja zwiększa bezpieczeństwo na Kapitolu. Powód? Według QAnon Trump ma zostać prezydentem 4 marca

Policja na Kapitolu zwiększa w tym tygodniu ochronę w obawie przed potencjalnymi zamieszkami. Ma to związek z teorią spiskową rozpowszechnianą przez ruch QAnon. Zwolennicy ruchu twierdzą, że Trump ponownie zostanie prezydentem 4 marca.

W środę rano policja Kapitolu wydała oświadczenie, że departament „uzyskał dane wywiadowcze, które wskazują na możliwy spisek mający na celu ponowne wtargnięcie na Kapitol”. Po otrzymaniu tej informacji Izba Reprezentantów odwołała swoją czwartkową sesję, ze względów bezpieczeństwa. Do tej pory w związku z zamieszkami zostało aresztowanych ponad dwunastu zwolenników ruchu QAnon.

Donald Trump ma zostać 19. prezydentem, a USA to korporacja

Zwolennicy QAnon wierzą, iż USA od 1871 jest korporacją, a nie republiką. Miało to stać się na skutek ustawy z 1871 roku ustanawiającej Dystryk Kolumbii wbrew przepisom konstytucji. Tym samym USA miało zmienić ustrój i stać się korporacją. Uważają , że 4 marca Trump zostanie prezydentem USA. Data ta nie jest przypadkowa. Przed rokiem 1933 inaugurację odbywały się właśnie tego dnia, aż do przyjęcia 20. poprawki do Konstytucji. Poprawka rzekomo nie już mocy prawnej, ponieważ USA nie były już wtedy republiką.

Co warte zauważenia zwolennicy tej teorii twierdzą, że Trump zostanie tego dnia zaprzysiężony na 19. prezydenta Stanów Zjednoczonych, bowiem Ulysses S. Grant, który rządził od 1871 do 1877 roku, był 18. prezydentem i rzekomo ostatnim przywódcą republiki.

Jednak nie wszyscy zwolennicy QAnon są jednomyślni w tej kwestii. Niektóre wpływowe postaci w ruchu utrzymują, że w tym dniu nic się nie wydarzy.

Co to jest QAnon (Q) ?

To anonimowa osoba lub grupa osób rzekomo mająca dostęp do pilnie strzeżonych tajemnic państwowych Stanów Zjednoczonych, która od października 2017 roku poprzez serwisy internetowe pozwalające na anonimowe umieszczanie wiadomości, ma ujawniać informacje o rzekomo dziejącej się „za kulisami” niewidzialnej wojnie pomiędzy administracją Donalda Trumpa wspieraną przez Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych, a tajemniczą ogólnoświatową rozproszoną grupą przestępczą, jakoby korumpującą i podporządkowującą sobie instytucje państwowe USA oraz innych państw świata.

QAnon wielokrotnie twierdziło, że administracja Trumpa oraz wojsko są na etapie powolnego “rozbijania” tej grupy, a upubliczniane przez Q informacje są częścią planu stopniowego przygotowywania ludności na ujawnienie skali korupcji i przeprowadzenie w pełni legalnego procesu prawnego ukarania skorumpowanych urzędników. Zwolennicy Q  nazwali ten plan „The Storm” (burza).

Wielu zwolenników ruchu liczyło na to, że jeszcze przed inauguracją Bidena, światło dzienne ujrzą informacje, które skompromitują niektórych Demokratów. Jednak, gdy do tego nie doszło, zwolennicy QAnon przyjęli nową teorię. Mianowice, Donald Trumpa 4 marca zostanie ponownie prezydentem USA, a jednocześnie przywróci republikę, która – według zwolenników tej teorii – nie istnieje od 1871 roku.

W co wierzą zwolennicy QAnon?

Zwolennicy teorii spiskowej QAnon wierzą, że sekretny, satanistyczny kult pedofilów kontroluje amerykański rząd i wpływa na światowych liderów. Mają do niego rzekomo należeć takie osoby jak: Barack Obama, Hilary Clinton, George Soros i rodzina Rotschildów. Ruch zyskał popularność w ciągu ostatnich trzech lat. Wsród tłumu, który wtargnął do budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych, znaleźli się również zwolennicy QAnon.

AL

Trzy najważniejsze priorytety polityki zagranicznej USA pod rządami nowej administracji

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię