Władze Chicago zwiększają limity osób w restauracjach i klubach fitness

envato

Ze skutkiem natychmiastowym wchodzi w życie decyzja o zwiększeniu liczby klientów w Chicagowskich restauracjach, informuje biuro burmistrz Lori Lightfoot.

Od wtorku restauracje i bary na terenie powiatu Cook mogą obsługiwać do 50 osób lub do 50 % ich dopuszczalnej liczby w danym lokalu. Dwa tygodnie temu podobne limity wynosiły 40 %. Jak wynika z nowego rozporządzenia do godziny 1 nad ranem przedłużono ich otwarcie. Sprzedaż alkoholu obowiązywać będzie we wszystkich uprawnionych sklepach i lokalach do godziny 11 w nocy.

W związku ze spadkiem zakażeń na COVID-19, kluby i centra fitness będą mogły prowadzić zajęcia z 20 osobami. Natomiast w salach kinowych czy teatralnych liczba osób została zwiększona do 50 osób lub 50% ich dopuszczalnej liczby.

„To wspaniała wiadomość. Cieszy mnie fakt, że lokalne biznesy wracają do swojej działalności w zwiększonych limitach”, podsumował ostatnią decyzję władz miejskich Sam Sanchez, nowy przewodniczący Zrzeszenia Restauratorów Illinois.

Warto dodać, że znoszenie kolejnych restrykcji pandemicznych to zasługa pozytywnego współczynnika testów, który w powiecie Cook w tym i w Chicago obniżył się do poziomu 3.4 %.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię