Republikanie wzywają do sankcji na Nord Stream 2. „Administracja nie egzekwuje przepisów uchwalonych przez Kongres”

Czterdzieścioro senatorów z amerykańskiej Partii Republikańskiej wezwało Biały Dom do rozszerzenia sankcji wobec Nord Stream 2.

W liście do prezydenta Joe Bidena senatorowie twierdzą, że nowa administracja nie egzekwuje przepisów uchwalonych przez Kongres. Republikańscy senatorowie piszą, że ukończenie budowy Nord Stream 2 narazi sojuszników USA w Europie na szantaż i wrogie działania ze strony Rosji.

Czytaj również: Trzeci czek pomocowy. Biden zgadza się na niższy próg zarobków

W swoim liście przypominają, że Kongres uchwalił szereg ponadpartyjnych ustaw, przewidujących nałożenie sankcji na podmioty uczestniczące w budowie gazociągu. „Zaniechanie przez administrację nałożenia nowych sankcji sygnalizuje zgodę na przejęcie przez prezydenta Putina kontroli nad dostawami gazu do Europy i wzmocnienie jego pozycji geopolitycznej” – napisali senatorowie i wezwali rząd do skorygowania błędnych działań poprzez „szybkie i pełne nałożenie sankcji określonych w prawie Stanów Zjednoczonych”.

Republikanie przypomnieli, że w raporcie złożonym w Kongresie administracja Joe Bidena wskazała tylko dwa pomioty, wobec których mają być stosowane sankcje – statek Fortuna oraz jego właściciela – firmę KVT-RUS. Senatorowie przypomnieli słowa Joe Bidena, który sam określił Nord Stream 2 mianem niekorzystnego dla Europy.

IAR

Kolejne stany znoszą obowiązek noszenia masek

 

Test ze śliny opracowany przez naukowców Uniwersytetu Illinois zatwierdzony przez FDA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię