Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Europie. Nagorzej w Czechach. Lockdown na Węgrzech

fot.YouTube

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Europie. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że na kontynencie wzrosła liczba nowych zakażeń koronawirusem. Najtrudniejsza sytuacja jest teraz w Europie Środkowej i Wschodniej.

Szef regionalnego biura WHO Hans Kluge poinformował podczas wideokonferencji prasowej, że w ubiegłym tygodniu w Europie odnotowano ponad milion nowych zakażeń czyli o 9 procent więcej niż w poprzednim okresie.

„Tym samym dobiegł końca 6-tygodniowy, obiecujący okres, gdzie liczba zakażeń spadała. W ponad połowie regionu widzimy wzrost zachorowań. Wirus powrócił zwłaszcza do środkowej i wschodniej części Europy. Rosną także statystyki w krajach Zachodu, gdzie już wcześniej poziom zakażeń był wysoki” – dodał.

Najgorsza sytuacja w Europie panuje teraz w Czechach, ale liczba nowych przypadków rośnie także w sąsiednich krajach, w tym w Polsce. Węgry wprowadzają od poniedziałku lockdown. Od poniedziałku będą otwarte tylko sklepy spożywcze i apteki, a szkoły podstawowe przejdą na nauczanie zdalne. Zamknięte będą też przedszkola.

Szef WHO w Europie wezwał wszystkie kraje na kontynencie do bacznego przyglądania się nowym odmianom wirusa, wykrytym w Wielkiej Brytanii, RPA i Brazylii, które są obecne w regionie.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia 45 krajów na kontynencie rozpoczęło już szczepienia. W 40 krajach zaszczepionych zostało w sumie 2 procent mieszkańców.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię