United Arlines wypłaci odszkodowanie poczcie amerykańskiej!

Aby uniknąć postępowania karnego, United Airlines zgodziło się wypłacić Urzędowi Pocztowemu Stanów Zjednoczonych ponad 49 mln dolarów zadość uczynienia za oszustwa związane z obsługą poczty międzynarodowej.

Departament Sprawiedliwości podał, że byli pracownicy działu cargo United Airlines w latach 2012-2015 fałszowali informacje o dostawach paczek. Prokuratorzy stwierdzili, że w rezultacie United Airlines zebrało miliony dolarów płatności, których nie powinno było otrzymać.

Kontrakt z Urzędem Pocztowym zobowiązywał United Airlines do skanowania poczty po jej odebraniu, załadowania jej do samolotów i dostarczeniu do zagranicznych agencji pocztowych. W kontrakcie było zaznaczone, że United Airlines zapłaci karę, jeśli poczta będzie dostarczana z opóźnieniem, uszkodzona lub wysłana do niewłaściwego miejsca przeznaczenia.

Ujawnione dokumenty pokazują, że dwóch menedżerów i dwóch innych pracowników United Airlines oraz pracownicy firmy IT współpracującej z United Airlines, fabrykowali dane w taki sposób, aby pokazywały, że poczta była dostarczana na czas.

W oświadczeniu, które wydała firma United Airlines czytamy: „US Postal Service jest cenionym klientem United Airlines i cieszymy się, że mogliśmy naprawić popełnione błędy i nie możemy się doczekać kiedy na nowo będziemy mogli świadczyć usługi pocztowe”.

Firma United Airlines z siedzibą w Chicago zgodziła się zapłacić prawie 17,3 mln dolarów w ramach kary i zadość uczynienia za utracone dochody U.S. Postal Service. United Airlines zapłaci również 32,2 mln dolarów z tytułu kar cywilnych.

United Airlines nie jest pierwszą firmą przyłapaną na machlojkach związanych z dostarczaniem poczty. W 2019 roku American Airlines zgodziły się zapłacić 22,1 mln dolarów, za udział w fałszowaniu informacji o międzynarodowych dostawach poczty.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię