Wypadek ukraińskiego autobusu na Podkarpaciu. 5 osób nie żyje

fot.YouTube

W nocnym wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 na Podkarpaciu zginęło 5 osób – wynika z informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Wcześniej rzecznik przemyskiego pogotowia ratunkowego informował, że szósta osoba zmarła w szpitalu, ale nie zostało to potwierdzone przez przemyski szpital, który miał przyjąć rannego.

Do kilku podkarpackich szpitali trafiło w sumie 41 pasażerów z różnymi obrażeniami. Pojazdem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Osoby, które nie zostały poszkodowane umieszczono w bursie szkolnej w Jarosławiu.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart złożyła kondolencje rodzinom ofiar wypadku ukraińskiego autokaru. Zapewniła też o wsparciu ze strony państwa polskiego osób, które zostały ranne. W porozumieniu z Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie wojewoda zapewniła, że osobom przebywającym obecnie w ośrodku w Jarosławiu zostanie zapewniony transport, aby mogły niezwłocznie powrócić do domów na Ukrainie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski we wpisie na Twitterze dziękuje polskim służbom za działania po tragicznym w skutkach wypadku ukraińskiego autobusu na Podkarpaciu. Składa też kondolencje rodzinom ofiar.

„Składam najszczersze kondolencje rodzinom 6 ofiar wypadku z autokarem w pobliżu Kaszyc. 35 naszych obywateli trafiło do szpitala. Dziękuję polskim і ukraińskim dyplomatom, którzy robią wszystko co mogą, by pomóc rannym i ustalić przyczyny wypadku” napisał na Twitterze Wołodymyr Zełenski, oznaczając w poście prezydenta Andrzeja Dudę. Wpis został opublikowany w językach polskim i ukraińskim.

Około północy między węzłami Jarosław-Wschód a Przemyśl, w miejscowości Kaszyce ukraiński autokar zjechał z jezdni, przebił barierki i spadł z nasypu. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię