Senat przyjął pakiet stymulujący. Kiedy Amerykanie mogą spodziewać się czeków?

W zeszłym tygodniu Senat przyjął pakiet stymulacyjny o wartości 1.9 bln. dolarów. Ustawa  Demokratów wspierana przez prezydenta Bidena obejmuje wypłaty bezpośrednie dla Amerykanów w wysokości $1400.

Pakiet został przyjęty minimalną różnicą głosów 50-49. Głosowanie trwało ponad dobę. Czas znacznie wydłużył się ponieważ Senator Ron Johnson, Republikanin zażądał czytania na głos całego projektu ustawy liczącego 628 stron.

Rząd USA powinien być w stanie rozpocząć wysyłkę czeków niemal natychmiast, po tym jak Kongres sfinalizuje nową ustawę, a prezydent Joe Biden ją podpisze – twierdzą eksperci podatkowi. Jeśli Izba Reprezentantów, zgodnie z oczekiwaniami, uchwali ustawę we wtorek, niektórzy Amerykanie mogą dostać zwroty nawet w tym tygodniu. Biały Dom szacuje, że prawie 160 milionów gospodarstw domowych otrzyma pomoc.

Rzeczniczka skarbu powiedziała, że priorytetem administracji Bidena było przyspieszenie pomocy dla Amerykanów „Będziemy gotowy do wysłania czeków z płatnością bezpośrednią, jak tylko zostanie uchwalony”.

Czytaj również: CDC: Nowe wytyczne dotyczące noszenia masek u osób zaszczepionych

Pakiet nieco różni się od tego, jaki wcześniej został przegłosowany przez Izbę Reprezentantów. Zmiana dotyczy wysokości świadczeń dla bezrobotnych. Bedą mogli oni liczyć na dodatkowe 300 dolarów tygodniowo do swoich podstawowych zasiłków, zamiast 400 dolarów. Zostały odrzucone też zapisy o wprowadzeniu federalnej płacy minimalnej na poziomie 15 dolarów za godzinę, które forsował senator Bernie Sanders.

Ustawa zawiera również kredyt podatkowy na dzieci w wysokości do $3,000 na każde dziecko, lub $3,600 na każde dziecko poniżej szóstego roku życia. Będą pewne limity jeśli chodzi o zarobki rodziców. IRS będzie wypłacał część tej kwoty w miesięcznych ratach po $250 lub $300 od lipca do grudnia.

AL

Tragiczny wypadek w Mount Prospect. Nie żyją 3 osoby

 

Po śmierci 49-latki wstrzymali szczepienia preparatem AstraZeneki

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię