Film blogera o A. Łukaszence bije rekordy popularności w internecie (WIDEO)

Około dwóch milionów odsłon w ciągu dwóch dni miał film zatytułowany „Łukaszenka. Złote dno”. Jego autorem jest białoruski bloger Ściapan Puciła, który znalazł azyl w Polsce.

Ściapan Puciła wraz ze współpracownikami opowiada o schematach bogacenia się Aleksandra Łukaszenki i ludzi z jego otoczenia. Po raz kolejny padają stwierdzenia, że w swojej deklaracji podatkowej Łukaszenka nie ma czego deklarować, ponieważ oficjalnie wszystko należy do państwa lub zaprzyjaźnionych biznesmenów. Jednocześnie ma do dyspozycji kilkanaście rezydencji, najsłynniejsze na świecie marki aut osobowych, samoloty i zegarki.

Dla znawców problematyki film nie odkrywa niczego nowego, ale ze względu na aktualność poruszanych tematów i nazwisko autora robi furorę w białoruskim internecie. Dotychczas obejrzało go około dwóch milionów Białorusinów, czyli co piąty mieszkaniec kraju.
Autor filmu, Ściapan Puciła, to bloger związany z telewizją „Biełsat”. Na Białorusi jego kanał internetowy „Nexta” należy do najpopularniejszych. W ojczyźnie jest ścigany.
IAR/ YouTube

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię