7-letnia Zosia z Polski wśród zwycięzców tegorocznego konkursu SAGOSKATT

Co roku IKEA organizuje dziecięcy konkurs rysunkowy. SAGOSKATT, bo o nim mowa, to seria limitowanych edycji pluszowych zabawek zaprojektowanych przez dzieci dla dzieci w ramach kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”.

W ramach konkursu, dzieci z całego świata przesyłają wykonane przez siebie rysunki przedstawiające ich wymarzone pluszowe zabawki. Zgłoszenia do tegorocznej edycji były przyjmowane w listopadzie 2020 roku w formie elektronicznej. IKEA otrzymała ponad 66000 zgłoszeń z całego świata.
Spośród nich jury z IKEA wybrało pięć unikalnych rysunków, które staną się prawdziwymi pluszowymi zabawkami, które będzie można kupić w sklepach IKEA na całym świecie.

Wśród piątki laureatów znalazła się 7-letnia Zosia z Polski z jej projektem pluszaka – „Jajko saszone”.

W pierwszej piątce, oprócz rysunku Zosi, znalazły się również:

„Kanapkowi przyjaciele” autorstwa Audrey, lat 9 z Kanady

„Kot” projektu Liepa, 8 lat z Litwy

„Pies syrenka” zaprojektowany przez Savvę, 9 lat z Rosji

„Ptak” zaprojektowany przez 10-letniego Nicka, z USA

Zosia jest trzecią zwyciężczynią z Polski w tym konkursie. W 2017 roku „Pająk” autorstwa 9-letniego Huberta z Białegostoku oraz w 2018 roku „Uśmiechnięta foczka” 8-letniej Natalii z Warszawy znalazły się wśród laureatów konkursu.

Jorge Omar Santoyo Henaine, projektant produktów dla dziecięcej IKEA w IKEA of Sweden, powiedział w komunikacie prasowym: „Czuję się bardzo szczęśliwy i wdzięczny, że mogę być częścią zespołu zaangażowanego w projekt SAGOSKATT. Cała koncepcja tego projektu 'dla dzieci od dzieci, aby pomóc dzieciom’ jest czymś, z czego jestem niezwykle dumny”.

Konkurs Rysowania Zabawek Pluszowych nie tylko pozwala dzieciom dzielić się swoimi marzeniami i wyobraźnią, ale również pomaga innym dzieciom w dostępie do zabawek i zabawy. Jak twierdzą przedstawiciele IKEA, ich firma przekazuje 100 procent zysków SAGOSKATT na wspieranie inicjatyw promujących prawo dzieci do zabawy i rozwoju w najbiedniejszych regionach świata.

W ramach tej kampanii IKEA zebrała prawie 15 milionów euro. IKEA współpracuje z takim organizacjami jak War Child, Room to Read, Special Olympics, UNICEF, Handicap International i Save the Children.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię