Władze Rosji zaczęły utrudniać działanie Twittera

fot.YouTube

Jak poinformowała Federalna Służba Nadzoru Telekomunikacyjnego, od dziś wprowadzona została procedura spowalniania przepływu informacji. Roskomnadzor zapowiedział, że w przyszłości może całkowicie zablokować działanie serwisu Twitter.

Rosyjscy obrońcy praw człowieka zwracają uwagę, że wszelkie tego typu działania władz mają jeden cel – uzyskanie jak największej kontroli nad Internetem.

Z komunikatu Agencji Nadzoru Telekomunikacyjnego można się dowiedzieć, że utrudnianie funkcjonowania Twittera jest związane z „ochroną rosyjskich obywateli” i ma „zmusić serwis internetowy do przestrzegania prawa obowiązującego na terytorium Rosji”. Roskomnadzor nazwał swoje działania „środkiem scentralizowanego reagowania”.

Moskwa ma pretensje do Twittera, że mimo wniosków w tej sprawie, od 2017 roku serwis nie zablokował dostępu do informacji zawierających treści szkodliwe dla nieletnich. Podobne działania władze Rosji mogą podjąć w stosunku do innych światowych serwisów, między innymi za nieusunięcie informacji, dotyczących demonstracji organizowanych przez opozycję.

Obrońcy praw człowieka przypominają, że władze Rosji cenzurują Internet między innymi poprzez wprowadzanie przepisów, które przewidują wysokie kary dla serwisów i indywidualnych użytkowników za publikowanie w sieci treści niezgodnych z polityką Kremla.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię