Wznawiają działalność polskie uzdrowiska. Leczenie tylko dla osób zaszczepionych

fot.YouTube

Leczenie w uzdrowiskach będą mogły rozpocząć osoby, które zostały zaszczepione dwiema dawkami szczepionki przeciwko COVID-19 lub mają negatywny wynik testu na koronawirusa. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 4 dni przez rozpoczęciem pobytu w sanatorium.

Od dziś możliwe jest leczenie uzdrowiskowe finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pobyty opłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zostaną wznowione 15 marca. Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że leczenie uzdrowiskowe będzie można rozpocząć na podstawie skierowania potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ.

O terminie rozpoczęcia leczenia pacjenci zostaną powiadomieni listownie lub telefonicznie.
Bezpłatny test będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań. Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka.

Testy będą wykonywane na koszt NFZ bez dodatkowych skierowań. Fundusz zapewnia, że pacjenci będą mogli czuć się w uzdrowiskach bezpiecznie, ponieważ personel został zaszczepiony, a wszyscy pacjenci będą albo zaszczepieni albo przebadani na obecność wirusa.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię