Biden: Od 1 maja wszyscy Amerykanie będą kwalifikować się do szczepień przeciw COVID

fot. YouTube

W swoim pierwszym telewizyjnym orędziu prezydent Joe Biden poinformował, że od 1 maja wszyscy Amerykanie będą kwalifikować się do szczepień przeciwko COVID-19.

Prezydent USA wyraził przekonanie, że przypadający na 4 lipca Dzień Niepodległości mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli świętować w gronie rodziny i przyjaciół.

Przemawiając z Białego Domu z Joe Biden przypomniał, że obiecał wykonanie 100 milionów szczepień w ciągu pierwszych 100 dni prezydentury.  „Przekroczymy ten cel. Jesteśmy na drodze do wykonania 100 milionów szczepień w 60 dniu mojego urzędowania” – powiedział przypominając, że do końca maja Stany Zjednoczone będą mieć wystarczająca liczbę szczepionek do zaszczepienia całej populacji.

„Ogłaszam, że wydałem dyspozycję, aby wszystkie osoby powyżej 18. roku życia kwalifikowały się do szczepienia nie później niż 1 maja” – mówił amerykański prezydent.

Prezydent apelował do Amerykanów, by decydowali się na szczepienia, ale równocześnie nadal stosowali reguły dystansu społecznego i nosili maseczki. „Jeśli to wszystko zrobimy, to 4 lipca będziemy mogli spotkać się z rodzinami i przyjaciółmi przy grillu, by świętować Dzień Niepodległości” – mówił Joe Biden.

Prezydent USA zapowiedział znaczne zwiększenie liczby klinik i aptek prowadzących szczepienia, utworzenie mobilnych punktów szczepień oraz włączenie do tej operacji wojska i tysięcy wolontariuszy.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię