Warszawskie ZOO świętuje 93. urodziny

envato

Warszawskie ZOO świętuje jubileusz 93-lecia. Jest to jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce, wyjątkowo ważny dla historii i przyrody naszego kraju.

Dyrektor warszawskiego ZOO Andrzej Kruszewicz mówi, że pomimo upływu lat ogród zoologiczny nie może narzekać na kondycję – choć jak wszędzie – znajdą się obiekty, które wymagają remontu. „Trzeba powiedzieć sobie wyraźnie, w Polsce mamy starsze ogrody ale one zostały zbudowane przez Niemców. Nasz 93-latek trzyma się nieźle choć są rzeczy, które wypadałyby nareperować” – powiedział dyrektor warszawskiego ZOO.

„Warszawskie ZOO jest miejscem wyjątkowo ważnym dla polskiej historii. Tu w czasie II wojny światowej ukrywali się Żydzi. Ponadto stołeczne ZOO może się pochwalić kilkoma ważnymi sukcesami w dziedzinie ochrony środowiska” – podkreśla Anna Węgrzynowicz z działu edukacji stołecznego ZOO.

„Naszemu ogrodowi zawdzięczamy to, że w Polsce są dziś żubry. Z kilku sztuk – także z naszego ogrodu – została odtworzona cała dzika populacja” – dodała Anna Węgrzynowicz.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię