Konkurs Koszyczka Wielkanocnego będzie kontynuowany. Górale z Chicago zdecydowali

AmerykaPoPolsku.com

Koło nr 40 Biały Dunajec im. Andrzeja Skupnia-Florka przy Związku Podhalan Północnej Ameryce zaprasza na jubileuszowy 30. Konkurs Koszyczka Wielkanocnego. Konkurs wraz z poświęceniem pokarmów odbędzie się w Wielką Sobotę 3 kwietnia br. w Domu Podhalan.

AmerykaPoPolsku.com

Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi na godzinę 1:30 po południu do góralskiej siedziby przy 4808 South Archer na południu Chicago. Stroje regionalne jak najbardziej mile widziane. Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się więcej o symbolice potraw niesionych do święcenia oraz zapoznać się z rożnymi technikami robienia pisanek. Ponadto będzie malowanie twarzy oraz możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z wielkanocnym zajączkiem. Wszystkie dzieci otrzymają nagrody.

AmerykaPoPolsku.com

Specjalne upominki przy wsparciu sponsorów (Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i Konsulatu Generalnego RP w Chicago) organizatorzy przygotowali dla właścicieli wybranych przez członków komisji konkursowej koszyczków.

Na parkingu w zagrodzie przygotowanej przez bacę Wojciecha Jędrola dzieci będą mogły zobaczyć młode jagnięta i inne zwierzęta domowe.

AmerykaPoPolsku.com
AmerykaPoPolsku.com

Zaprasza Prezes Koła Jan Król oraz portal AmerykaPoPolsku.com

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię