Ostania szansa, aby dostosować ubezpiecznie do twoich potrzeb

Data 31-go marca zbliża się nieubłagalnie. W związku z tym duży ruch planach typu Medicare Advantage. Dlaczego?

Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Przysłowiowa walka o zdrowie nabrała całkowicie innego wymiaru i znaczenia. Pandemia, nowe i ciągle mutujące odmiany koronawirusa zmieniają życie z dnia na dzień. Coraz poważniej traktujemy nasze zdrowie. Dotyczy to głównie osób w grupie wiekowej powyżej 60 roku życia, a szczególnie tych, którzy posiadają choroby współistniejące.

Dlatego warto upewnić się, że posiadany przez nas plan typu Medicare Advantage odpowiednio zabezpieczy nasze potrzeby, pozwoli na dostęp do odpowiedniej grupy lekarskiej (networku) i w razie zachorowania, pozwoli na wykorzystanie wszystkich możliwych terapii w najlepiej wyspecjalizowanych placówkach szpitalnych.

Dlatego, że tylko do końca marca możemy sprawdzić, czy plan, który posiadamy w najtańszy z możliwych sposób pokrywa obecnie pobierane przez nas leki na receptę.

Dlatego, że tylko do 31-go marca możemy zweryfikować i jakby co to zmienić plan typu Medicare Advange na rok 2021, który wybraliśmy w poprzednim roku na taki, który najlepiej pasuje do naszych potrzeb.

Dlatego, że tylko do końca tego kwartału możemy zamknąć, jeśli to konieczne, nasz plan typu Medicare Advantage i powrócić do Oryginalnego Medicare, Suplementu i Samodzielnego Planu Zniżkowego na leki na receptę.

Dlatego, że tylko do końca miesiąca jest szansa optymalizacji Państwa dodatków do Medicare do waszych indywidualnych potrzeb.

Nie czekajcie Państwo do ostatniej chwili, szansa na plan godny waszych potrzeb i potrzeb seniorów, zniknie już od początku kwietnia.

Z ostatnim dniem miesiąca zamyka się również możliwość składania podań o część B Medicare na rok bieżący dla osób, które nie zrobiły tego wchodząc w Medicare. Otrzymają one część B Medicare z datą startową pierwszego lipca tego roku. Wyjątek stanowią tu osoby, które posiadały w międzyczasie plan grupowy z pracy lub z unii, do której należały. Osoby te mogą składać podanie o część B Medicare przez 6 miesięcy od daty zakończenia pracy lub zakończenia planu grupowego.

Jednocześnie chcielibyśmy uczulić wszystkich rezydentów w wieku poniżej 65 roku życie, że Specjalny Okres Zapisowy Covid -19 na Obamacare jest w toku. Będzie on upoważniał osoby legalnie przebywające w USA do nabycia planu ubezpieczeniowego zgodnego z ustawą Affordable Care Act zwanej potocznie Obamacare. Należy pamiętać, że ten Specjalny Okres Zapisowy będzie trwał tylko do połowy maja. Proszę pamiętać, że ubezpieczenie na zdrowie typu Obamacare jest tylko jedną z paru opcji zabezpieczenia się przed szalonymi kosztami opieki zdrowotnej w naszym kraju. Bardzo często plany typu Short Term lub Plany Szpitalne mogą bardzo dobrze wypełnić potrzeby przy jednoczesnym ograniczeniu waszych kosztów oraz rozszerzeniu networku.

Świat ubezpieczeń na zdrowie jest najbardziej dynamicznie zmieniającą się branżą sektora ubezpieczeń w tym kraju. Zmiany następują czasami z dnia na dzień i to nie tylko na poziomie krajowym czy stanowym, lecz czasem nawet na poziomie powiatowym. Rozwiązanie i gama produktów również rożni się nie tylko między stanami, lecz również między powiatami, w których mieszkamy. Dlatego tak ważna jest współpraca z osobami, które znają tą branżę i mają świadomości ciągłej ewaluacji tego rynku. Współpracujcie z liderami, sprawdzonymi na rynku, a nie z kimś kto będzie uczył się na błędach. Nie dajcie ponieść się emocjonalnym taktykom sprzedażowym obiecującym złote góry dla każdego. Nie ma rozwiązań, które wypełnią oczekiwania wszystkich. Tak jak nie ma firm oferujących najlepsze plany dla każdego. Każde rozwiązanie musi być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Dlatego tak ważna jest rzetelność i wiedza osoby, która pomoże Wam w odpowiednim wyborze planu zabezpieczającego waszą rodzinę oraz jej zdrowie, życie i przyszłość.

Robert Sobczak

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię