Pobierałeś zasiłek? Masz szanse na ulgi podatkowe

Przedstawiciele IRS sugerują, że osoby bezrobotne ktore otrzymały zasiłki dla bezrobotnych powinny poczekać ze złożeniem zeznania podatkowego, aby uzyskać nową ulgę podatkową od zasiłków dla bezrobotnych otrzymanych w zeszłym roku.

American Rescue Plan Act of 2021, plan ratunkowy i pakiet stymulacyjny podpisany przez prezydena Bidena w zeszłym tygodniu, zawiera klauzulę o dodatkowych ulgach podatkowych.

Nowa ulga podatkowa zwalnia z zapłacenia podatku federalnego do 10 200 dolarów otrzymanych z zasiłku dla bezrobotnych dla osób dorosłych, które zarobiły mniej niż 150 000 dolarów w 2020 roku. Kwoty powyżej 10 200 dolarów będą podlegać opodatkowaniu.

Wspomniana wyżej ulga jest ulgą federalną co oznacza, że każdy stan będzie decydować o tym czy zaoferować stanową ulgę podatkową.

IRS podało również, że ​​te osoby, które złożyły zeznania podatkowe, zanim American Rescue Plan Act of 2021 w wysokości 1,9 biliona dolarów wszedł w życie, powinni poczekać ze złożeniem poprawionego zeznania, dopóki IRS nie opublikuje dodatkowych informacji.

„Tych, którzy otrzymali zasiłek dla bezrobotnych w zeszłym roku i złożyli już zeznanie podatkowe w 2020 roku, informujemy że ​​nie powinni składać teraz poprawionego zeznania, dopóki IRS nie wyda dodatkowych wskazówek” – napisali przedstawiciele IRS w oświadczeniu na temat ulg.

Według Century Foundation około 40 milionów ludzi otrzymało zasiłek dla bezrobotnych w zeszłym roku. Każda z tych osób otrzymała 14 000 dolarów pomocy.

IRS podaje, że do 5 marca otrzymało prawie 56 milionów zeznań podatkowych i przetworzyło większość z nich – prawie 49 milionów. Termin składania zeznań podatkowych za rok 2020 roku nie został przedłużony i upływa 15 kwietnia.

ZJ/ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię