Moderna rozpoczęła testowanie szczepionki na dzieciach

Moderna rozpoczęła testowanie swojej szczepionki COVID-19 na dzieciach w wieku od sześciu miesięcy do 12 lat. Uczestnicy badania nazwanego KidCOVE otrzymali we wtorek pierwsze dawki preparatu.

Moderna planuje włączyć do badania około 6750 dzieci w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Pierwsza faza ma na celu określenie prawidłowego dawkowania dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 2 lat oraz ustalenie dawek dla wieku od 2 do 12 lat. Druga faza badania będzie dotyczyła bezpieczeństwa, tolerancji, ewentualnych skutków niepożądanych (ból w miejscu wstrzyknięcia, ból głowy i gorączka)  skuteczności dawek podawanych w 28-dniowym odstępie.

Czytaj również: Certyfikaty szczepień już w te wakacje. Co będą zawierać?

Dzieci, które biorą udział w badaniu będą obserwowane przez 12 miesięcy. Testy są przeprowadzane we współpracy z National Institute of Allergy and Infectious Diseases oraz oddziałem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

W grudniu firma Moderna ogłosiła, że rozpoczęła podobne badanie z udziałem 3000 nastolatków w wieku od 12 do 18 lat. Anthony’ego Fauci przewiduje, że uczniowie szkół średnich będą mogli przyjąć szczepionkę już wczesną jesienią. Podobne nadzieje wyraził prezydent Joe Biden. Z kolei dzieci ze szkół podstawowych będą mogły najprawdopodobniej zaszczepić się już w pierwszym kwartale 2022 roku – przekazał doktor Fauci w wywiadzie dla telewizji CBS.

AL

Andrzej “Piasek” Piaseczny w szpitalu. Artysta opublikował poruszające nagranie

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię