Rząd USA zwróci koszty pogrzebów ofiar Covid-19

Amerykański rząd zwróci rodzinom ofiar Covid-19 koszty pogrzebów. Pomoc finansowa zostanie udzielona osobom, których bliscy zmarli od początku pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańska Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA) poinformowała, że rekompensaty kosztów pogrzebów obejmą wydatki poniesione po 20 stycznia 2020 roku. By uzyskać pomoc finansową trzeba będzie przedstawić akt zgonu wskazujący, że przyczyną śmierci był Covid-19.

Zwrot kosztów nastąpi po przedstawieniu rachunków albo umów z zakładami pogrzebowymi. Rekompensaty będą wypłacane w przypadku zgonów, które miały miejsce na terytorium Stanów Zjednoczonych. „Pandemia Covid-19 przyniosła ogromne cierpienie wielu rodzinom. Nasza rola polega na pomocy Amerykanom przed w trakcie i w następstwie klęsk. Jesteśmy zdeterminowani by złagodzić problemy finansowe i ciężar spowodowany przez wirusa” – głosi komunikat Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego.

Od początku pandemii koronawirusa na Covid-19 zmarło 538 tysięcy Amerykanów. Środki na zwrot kosztów ich pogrzebów przewidziano w uchwalonym przez Demokratów planie antykryzysowym o wartości 1 biliona 900 miliardów dolarów.

IAR

Elgin: Polka uratowała męża, chwilę później została śmiertelnie potrącona

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię