Illinois przejdzie do „fazy pomostowej”

Illinois na razie nie przejdzie piątej fazy otwierania gospodarki po pandemii. Będzie ją poprzedzała tzw.”faza pomostowa” (pośrednia).

Aby stan mógł przejść do fazy pomostowej, wskaźnik zaszczepionych osób powyżej 65-tego roku życia musi wynosić 70%. Z kolei dostępność łóżek na intensywnej terapii powinna utrzymywać się powyżej 20% – w ciągu 28-dniowego okresu monitorowania.

Faza pośrednia pozwoli biznesom na zwiększenie do 60 procent limitów osób. Będzie to dotyczyć miejsc takich jak: restauracje, siłownie, parki rozrywki, biura, sklepy, teatry, kina oraz przychodnie medyczne.

Czytaj wiadomości z Polski: Minister Adam Niedzielski “Nie poddajemy się histerii”

Do 250 zostanie zwiększona liczba osób, która będzie mogła uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich. Na zewnątrz będzie mogło się gromadzić się do 500 osób. Nie zostanie jednak zniesiony nakaz noszenia masek, będzie kontynuowany zgodnie z aktualnymi wytycznymi CDC.

Rownocześnie gubernator JB Pritzker ogłosił w czwartek znaczne rozszerzenie programu szczepień przeciwko COVID-19 . Wszyscy mieszkańcy Illinois, którzy ukończyli 16 lat będą kwalifikować się na szczepionkę od 12 kwietnia.

Aby stan mógł przejść do fazy 5, wskaźnik zaszczepionych  mieszkańców powyżej 16 roku życia musi osiągnąć 50% i spełniać te wszystkie warunki co w przypadku „fazy przejściowej”

AL

Biden: “Uważam, że Putin to zabójca”. Mamy odpowiedź prezydenta Rosji

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię