Protestujący przeciw ograniczeniom zwiazanym z COVID-19 starli się z policją

Obecna sytuacja na świecie powoduje, że coraz większej ilości osób, mówiąc kolokwialnie,  puszczają nerwy. Ale do rzeczy:

W niemieckim mieście Kassel doszło do starć pomiędzy policją a protestującym przeciwko ograniczeniom w związku z COVID-19. Funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego.

Na głównym placu w mieście zebrało się kilka tysięcy osób. Jak donosi agencja AFP, demonstranci byli stłoczeni i nie mieli na twarzach maseczek. Do zamieszek doszło, gdy grupa demonstrantów próbowała przedrzeć się przez policyjny kordon, aby połączyć się z innymi protestującymi. Funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego i pałek.

Według organizatorów, w dzisiejszej manifestacji w Kasell wzięło udział 6 tysięcy osób. Do podobnych protestów, ale na mniejszą skalę, doszło też w kilku innych niemieckich miastach. Tymczasem – jak poinformował Instytut Roberta Kocha zajmujący się chorobami zakaźnymi – dziś odnotowano kolejne 16 tysięcy nowych przypadków zachorowań i 207 zgonów.

W poniedziałe kanclerz Angela Merkel i przywódcy 16 krajów związkowych spotykają się, aby omówić dalsze kroki w walce z pandemią, ale kancelerz Merkel już zapowiedziała, że ​​na razie nie będzie dalszego znoszenia ograniczeń.
Szkoły w Niemczech zostały ponownie otwarte pod koniec lutego, a w marcu wznowiły działalność niektóre sklepy i ośrodki kultury.

IAR/ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię