Donald Trump potępia działania nowej administracji : „Biden niszczy kraj”

Były prezydent Donald Trump zdecydowanie potępił  sytuacje na granicy z Meksykiem. Oskarża Bidena o niszczenie kraju. „To jest szalone” – podsumował w wywiadzie dla telewizji Fox News.

W poniedziałek, w ekskluzywnym wywiadzie dla telewizji Fox Donald Trump skomentował „kryzys” na południowej granicy USA. Ocenił, że Joe Biden i jego administracja jest winna ogromnej fali imigrantów jak przybywa tam każdego dnia. Dodał, że „niszczą kraj”.

Ostrzegł przed falą pomocy, jaką jego zdaniem Demokraci sprowadzają z innych krajów do USA. „Sprowadzamy przemoc do naszego kraju, wielu z przybywających nie jej pozbawiona” – powiedział Trump w wywiadzie dla Harrisa Faulknera. „(…) nie brakuje kryminalistów, morderców, handlarzy … bardzo złych ludzi przybywających do naszego kraju, a oni nic z tym nie robią (….) To jest szalone” – dodał Trump.

Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkas przyznał, że liczba osób chcących przekroczyć południową granicę może być najwyższa od 20 lat. Powodu upatruje jednak w wcześniejszych działaniach administracji Trumpa, a nie w zmianach w polityki nowej administracji. Biden zmienił bowiem politykę Trumpa, która zakładała, że osoby ubiegające się o azyl zamiast pozostawać w USA, musiały czekać w Meksyku na rozpatrzenie swojej sprawy.

Czytaj również: Trump zakłada własną platformę społecznościową. “To będzie coś wielkiego”

Mayorkas zaprzecza, że zmiany Bidena spowodowały obecną falę migrantów.„To, co obserwujemy, jest wynikiem demontażu przez prezydenta Trumpa bezpiecznych i uporządkowanych procesów imigracyjnych, które zostały zbudowane w ciągu wielu lat przez prezydentów obu partii” – powiedział.

Mayorkas przekazał, że administracja Bidena zastąpiła to bezpiecznym i uporządkowanym systemem współpracującym z partnerami w Meksyku i organizacjami humanitarnymi. Podkreślił, że nowa polityka nie wydala bezbronnych dzieci z terytorium USA.

Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego zapewnił jednak, że administracja Bidena wysyłała wiadomość zniechęcającą dzieci do prób wjazdu do USA , ponieważ jesteśmy w trakcie organizowania i uporządkowania procesów.

Pomimo tego komunikatu, dane z U.S. Customs and Border Protection ( Urząd Celny i Ochrona Granic)  pokazują, że liczba migrantów wcale nie maleje, a rośnie w zastraszającym tempie.

Funkcjonariusze napotykają  na granicy średnio 565 dzieci bez opieki dziennie. W 2019 roku było to średnio 208 dziennie. Podczas gdy rodziny i dorośli nadal mogą zostać wydaleni na mocy nakazu zdrowotnego Trumpa dotyczącego koronawirusa, żadne dzieci nie zostaną wydalone z USA – pisze Fox News

„Z dumą wręczyliśmy administracji Bidena najbardziej bezpieczną granicę w historii” – napisał Trump w niedzielę w oświadczeniu. „Wszystko, co musieli zrobić, to utrzymać ten sprawnie działający system. Zamiast tego, w ciągu zaledwie kilku tygodni, administracja Bidena zamieniła narodowy triumf w narodową katastrofę”

Trump ocenił, że Mayorkas nie jest on zdolny do kierowania Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) „Nawet ktoś o ograniczonych zdolnościach powinien zrozumieć, że jeśli zapewnisz ” Catch-and-Release” dla nielegalnych cudzoziemców to cały świat przyjdzie” – kontynuował.

Były prezydent uważa, że jedynym sposobem na zakończenie kryzysu granicznego jest przyznanie się przez nową administrację do całkowitej porażki i przyjęcie skutecznej, sprawdzonej polityki Trumpa.

AL

źródło: Fox News

Trump zakłada własną platformę społecznościową. “To będzie coś wielkiego”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię