Komunikat dotyczący Parady Dnia Konstytucji 3-go Maja

Komitet Parady Dnia Konstytucji 3-go Maja informuje, że tegoroczna parada nie odbędzie się ze względu na restrykcje pandemii Covid-19.

Komitet Parady pragnie uczcić 130. rocznice parady w Chicago oraz 230. rocznice powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowożytnej Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznice powstania Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej.

W tym roku przygotowujemy wirtualne obchody, a także wydarzenia na żywo, takie jak podniesienie flagi w centrum miasta, wybory Królowej Parady, w niedziele, 25 kwietnia 202.  Nominujemy także Marszałka Parady i Przyjaciela Polonii. Tradycyjnie ogłoszony będzie konkurs historyczny dla dzieci i młodzieży oraz konkurs na tematyczne ustrojenie posesji polonijnych. Nagrody dla zwycięzców obu Konkursów wręczone będą podczas uroczystości na żywo, w dniu 1 maja, kiedy to miała się odbyć nasza parada.

Włączymy się także w organizowane przez PNA złożenie kwiatów pod pomnikiem Kościuszki i Msze Św. w kościele Sw. Trójcy 2. maja.  3. maja będziemy sponsorować wirtualny panel literacki organizowany przez Chicago Public Library, który prowadzić będzie Daniel Pogorzelski.

Szczegółów będą dostępne wkrótce. Prosimy śledzić media polonijne oraz nasza stronę internetowa: www.polishparade.org

Dodatkowy kontakt:
Prezes Jan Kopeć:  jankopec60707@gmail.com

Dr Łucja Mirowska-Kopeć
Rzecznik Prasowy Komitetu Parady
773-396-9242
lbmirowska@hotmail.com

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię