Na granicy rośnie liczba nielegalnych imigrantów. Biały Dom wysyła przedstawiciela do Meksyku

Rośnie liczba nielegalnych imigrantów zatrzymanych na granicy między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. Republikanie nazywają sytuacje kryzysową i obarczają odpowiedzialnością prezydenta Joe Bidena. Biały Dom wysyła do Meksyku swojego przedstawiciela.

Od czasu inauguracji prezydentury Joe Bidena nastąpił napływ nielegalnych imigrantów do USA, przede wszystkim dzieci. W lutym na granicy zatrzymano ponad 9 tysięcy nieletnich czyli o ponad 60% więcej niż miesiąc wcześniej.

Republikanie twierdzą, że do zwiększenia liczby nielegalnych przybyszów przyczyniła się retoryka Joe Bidena, odejście od zasady zmuszającej osoby składające wniosek o azyl do pozostania w Meksyku oraz rezygnacja z budowy muru na południowej granicy. Senator Ted Cruz stwierdził, że kroki te stanowiły de facto zaproszenie dla nielegalnych imigrantów.

As the number of unaccompanied migrant children crossing the US-Mexico border continues to rise, hundreds have been kept…

Opublikowany przez CNN Poniedziałek, 22 marca 2021

Biały Dom przekonuje, że sytuacja na granicy nie nosi znamion kryzysu i że w niektórych okresach prezydentury Donalda Trumpa liczba osób zatrzymanych na granicy była wyższa.

Zaniepokojeni sytuacją są jednak również niektórzy Demokraci. Wczoraj szef Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Alejandro Mayorkas apelował do mieszkańców krajów Ameryki Łacińskiej, aby zrezygnowali z planów przybycia do USA i ostrzegał, że zostaną odesłani „Granica jest zamknięta” – podkreślał.

Dziś Biały Dom poinformował, że wysyła do Meksyku pełnomocnika do spraw południowej granicy Robertę Jackobson na rozmowy na temat „wypracowania humanitarnego i skutecznego planu migracji”.

IAR

Donald Trump potępia działania nowej administracji : “Biden niszczy kraj”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię