Restaurator popełnił samobójstwo. Zmagał się z nieznośnymi skutkami koronawirusa

0
447
fot.Twitter/@texasroadhouse

Kent Taylor, dyrektor generalny i założyciel popularnej sieci restauracji Texas Roadhouse popełnił samobójstwo, które było skutkiem “nieznośnych” i długotrwałych objawów COVID-19. Informacje przekazała rodzina zmarłego.

Sieć restauracji Texas Roadhouse potwierdziła tą smutną wiadomość w mediach społecznościowych. “Będzie nam ciebie brakowało, Kent. To dzięki Tobie i twojemu marzeniu o Texas Roadhouse, możemy powiedzieć, że kochamy naszą pracę każdego dnia.”

Rodzina Taylora przekazała w oświadczeniu dla dziennika  The Hill i CNN, że odebrał sobie życie po długiej walce z objawami, które pozostały po przebytej infekcji Covid- 19. Mężczyzna zmagał się m.im z uciążliwym szumem i dzwonieniem w uszach. “Kent walczył, ale jego cierpienie znacznie nasiliło się w ostatnich dniach. Stało się nie do zniesienia” – przekazano w oświadczeniu.

Kent Taylor przed śmiercią zobowiązał się do sfinansowania badania klinicznego, aby pomóc członkom wojska, którzy również cierpią z powodu szumów usznych. Z kolei od marca marca 2020 do stycznia 2021 roku zrezygnował ze swojej pensji i przekazał ją na rzecz pomocy pracownikom restauracji podczas pandemii koronawirusa – donosi WAVE.

Czytaj również: Godzina policyjna w Miami Beach. Aresztowano ponad tysiąc osób

Texas Roadhouse ma ponad 600 restauracji w 49 stanach. Restauracja znana najbardziej ze steków i żeberek została założona w stanie Indiana w lutym 1993 roku. Głowna siedziba znajduje się w Louisville, w stanie Kentucky.

W czwartek burmistrz Louisville Greg Fischer złożył kondolencje na Twitterze, mówiąc, że miasto “straciło bardzo kochanego i jedynego w swoim rodzaju obywatela”.

AL

Donald Trump potępia działania nowej administracji : “Biden niszczy kraj”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię