Nie otrzymałeś pieniędzy z pakietu stymulującego. Kiedy następna partia płatności?

0
1011

Urząd Skarbowy (IRS) przekazał w poniedziałek, że w tym tygodniu wypłaci kolejną partię płatności stymulacyjnych z pakietu antykryzysowego.

Nie wszyscy otrzymali przekazy pieniężne w wysokości 1400 dolarów 17 marca. Był to dzień, kiedy zostały uwolnione pierwsze płatności. Kolejna partia trafi na konta osób, które mają ustawiony bezpośredni depozyt w środę, 24 marca. Część osób będzie mogła odnotować pieniądze wcześniej, jako oczekujące depozyty.

Wiele z płatności w kolejnej rundzie będzie wysyłanych w formie papierowego czeku lub karty debetowej – poinformował Departament Skarbu USA. Jeśli nie otrzymasz bezpośredniej wpłaty na konto do 24 marca, sprawdzaj swoją skrzynkę pocztową.

Czytaj również: Na granicy rośnie liczba nielegalnych imigrantów.

Departament Skarbu poinformował, że pieniądze mają być wypłacane w kolejnych tygodniach. Większość osób nie musi podejmować żadnych działań, aby je otrzymać. Swój status można sprawdzić na stronie IRS’s Get My Payment tool.

Pierwsza partia przekazów pieniężnych trafiła do podatników, którzy dostarczyli informacje o bezpośrednim depozycie przy okazji swoich zeznań podatkowych za rok 2019 lub 2020.

Kto kwalifikuje się na świadczenie?

Osoby zarabiające 75 tys. dolarów rocznie i pary o dochodach 150 tys. dolarów otrzymają pełne świadczenia w wysokości 1400 dolarów na osobę. Osoby otrzymujące wynagrodzenie wyższe niż 80 tys. dolarów rocznie lub par zarabiających więcej niż 160 tys. dolarów, nie kwalifikują się do otrzymania świadczeń.

Dodatkowo, gospodarstwa domowe otrzymają 1400 dolarów na każde dziecko zgłoszone w ostatnim zeznaniu podatkowym.

AL

Restaurator popełnił samobójstwo. Zmagał się z nieznośnymi skutkami koronawirusa

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię