Indiana znosi obowiązek noszenia masek. Wiemy od kiedy

Gubernator Indiany znosi stanowy nakaz noszenia masek. Rozszerzył równocześnie program szczepień. Od 31 marca wszyscy powyżej 16 roku życia będą mogli zapisywać się na szczepienia.

Eric Holcomb nakreślił ścieżkę powrotu stanu do normalności. W długim przemówieniu wygłoszonym we wtorek republikański gubernator ogłosił swoje decyzje dotyczące łagodzenia restrykcji.

Na liście znalazło się zniesienie obowiązku noszenia masek na poziomie stanowym. Nakaz wygasa z dniem 6 kwietna. Gubernator pozostawił decyzję w tej sprawie lokalnym samorządom, podobnie jak i rozporządzenia dotyczące limitów osób w lokalach oraz odstępów między stolikami w barach i restauracjach.

Czytaj również: Kamala Harris zajmie się napływem imigrantów

Holcomb podczas  konferencji prasowej poruszył kwestię powrotu do szkół. Gubernator uważa, że dzieci powinny wznowić naukę w klasach w pełnym wymiarze godzin jesienią tego roku .

Niektórzy eksperci ds. zdrowia obawiają się, że zniesienie ogólnostanowego nakazu jest przedwczesne, wskazując na gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji i zgonów, które stan odnotował we wrześniu.

Do tej pory obowiązek noszenia masek zniosło już kilkanaście stanów. Czytaj WIĘCEJ

AL

Stany Zjednoczone przyspieszają szczepienia

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię