Stany Zjednoczone przyspieszają szczepienia

Stany Zjednoczone przyspieszają dystrybucję szczepionki przeciw koronawirusowi. Kolejne stany otwierają możliwość szczepień dla wszystkich mieszkańców. Jedna trzecia dorosłych mieszkańców USA otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Według oficjalnych danych 84 miliony Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki. W grupie osób powyżej 65 roku życia prawie 45% jest w pełni zaszczepionych.

Akcję szczepień prowadzą przychodnie i szpitale, apteki oraz centra masowych szczepień otwierane w całym kraju przez Agencję Zarządzania Kryzysowego. Dostawy szczepionki do poszczególnych stanów są coraz większe. Tylko w przyszłym tygodniu otrzymają one 27 milionów dawek.

Czytaj również: Pięć tysięcy funtów kary za opuszczenie kraju

W Zachodniej Wirginii, Missisipi i na Alasce na szczepienie może zgłosić się każda osoba, niezależnie od wieku, stanu zdrowia i wykonywanej pracy. W najbliższych dniach możliwość zaszczepienia się zostanie otwarta dla wszystkich mieszkańców Teksasu, Indiany, Georgii, Utah i Tennessee. Stan Nowy Jork obniżył granicę wieku uprawniającego do szczepienia do 50 lat.

W ostatnich tygodniach w Stanach Zjednoczonych liczba nowych infekcji spadła do 50-60 tysięcy dziennie. Zmniejsza się także liczba hospitalizacji i ofiar śmiertelnych. Kolejne amerykańskie stany zmniejszają restrykcje związane z koronawirusem.

IAR

Floryda: 9-latek zaatakowany przez rekina. Tragedia rozgrywała się na oczach matki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię