Dominion pozwała Fox News. Domagają się gigantycznego odszkodowania

Producent maszyn i oprogramowania do liczenia głosów wyborczych firma Dominion Voting Systems złożyła pozew sądowy przeciwko telewizji Fox News za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat rzekomych fałszerstw w amerykańskich wyborach prezydenckich. Dominion domaga się 1 miliarda 600 milionów dolarów odszkodowania.

W pozwie Dominion Voting Systems zarzuca telewizji Fox News propagowanie „fałszywej narracji o oszustwie wyborczym w celu realizacji komercyjnych interesów, powodując dotkliwe szkody dla tej firmy”.

Chodzi o powtarzane przez byłego prezydenta Donalda Trumpa i jego zwolenników tezy o rzekomych fałszerstwach wyborczych, między innymi o „przerzucaniu” głosów na Joe Bidena poprzez stosowanie specjalnych algorytmów. Ani prokuratura ani sądy nie znalazły  dowodów na masowe oszustwa podczas listopadowych wyborów prezydenckich.

Czytaj również: Pierwsza konferencja prasowa Joe Bidena.” Nie będę przepraszał”

„Prawda ma znaczenie. Kłamstwa mają swoje konsekwencje” – napisali w pozwie prawnicy Dominion. Telewizja Fox News broni się prawem do wolności wypowiedzi i nazywa pozew bezpodstawnym. „Fox News jest dumny z relacji z wyborów 2020 roku” – czytamy w oświadczeniu stacji.

Dominion Voting Systems złożyła osobny pozew przeciwko byłej prawniczce Trumpa Sydney Powell zarzucając jej propagowanie tezy o manipulacjach wyborczych i domagając się 1 miliarda 300 milionów dolarów. W odpowiedzi prawnicy Powell napisali, że wyrażała ona jedynie swoje opinie i że żadna rozsądnie myśląca osoba nie mogła uznać je za fakty.

IAR

Rekord zakażeń w Polsce. Brakuje karetek

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię