Pierwszy stan w USA wprowadził certyfikat szczepień

Nowy Jork jako pierwszy stan w USA wprowadza  ”Excelsior Pass”. Certyfikat potwierdzający, że dana osoba jest zaszczepiona lub posiada negatywny wynik testu na COVID-19.

Stan chce wykorzystać ten certyfikat do przyspieszenia ponownego otwarcia stadionów, teatrów i wznowienia koncetów. Od 2 kwietnia zaświadczenie przyjmować organizatorzy imprez rozrywkowych w całym stanie. Umożliwi to również zwiększenie dopuszczalnej liczby osób uczestniczących w różnego rodzaju imprezach okolicznościowych.

„Uruchamiamy Excelsior Pass, bezpłatną platformę dla firm i osób prywatnych, która umożliwia łatwy dostęp do wiarygodnych dowodów szczepień lub niedawno otrzymanego negatywnego wyniku testu na koronawirusa” – poinformował gubernator Andrew Cuomo na Twitterze.

 

Podobnie jak w przypadku kart pokładowych linii lotniczych, certyfikat będzie można wydrukować lub przechowywać w aplikacji Wallet w swoim telefonie. Każda karta posiada bezpieczny kod QR, który będzie można zeskanować. Dane będą pochodzić ze stanowego rejestru szczepionek oraz będą powiązane ze statystykami zatwierdzonych firm testujących.

Nowy Jork to pierwszy stan w którym uruchomiono tego typu paszport cyfrowy. Gubernator ocenia, że „Excelsior Pass’ działał dobrze. Stan wypróbował go podczas meczu Nets w Barclays pod koniec lutego. Po raz drugi został przetestowany podczas meczu Rangersów w Madison Square Garden.

W miarę jak zaczynamy ponownie otwierać poszczególne sektory naszej gospodarki, wprowadzamy takie rozwiązania, aby zapewnić, że osoby uczestniczące w dużych zgromadzeniach mają negatywne testy na COVID lub zostały zaszczepione – powiedział gubernator. „The Excelsior Pass odegra ogromną rolę w dostarczaniu tych informacji, co pozwoli nam przyspieszyć ponowne otwarcie tych firm i przybliży nas o krok do osiągnięcia nowej normalności”.

AL

Kwarantanna po przekroczeniu polskiej granicy. Nowe zasady

Kłamliwa teza New Yorkera: “Polacy współodpowiedzialni za śmierć milionów Żydów”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię