Czy Chicago wprowadzi paszport szczepionkowy? Jest komentarz burmistrz

Chicago na razie jest dalekie od wprowadzenia własnego paszportu szczepionkowego – przekazała burmistrz Lori Lightfoot.

Burmistrz ma pewne obawy co do takiego rozwiązania. „Jest wiele kwestii związanych z prywatnością, które muszą zostać rozwiązane”. Ligtfoot przyznała jednak ze od jakiego czasu trwają dyskusje na ten temat.

Takie rozwiązanie niesie za sobą też obawy dotyczące sprawiedliwości, ponieważ dostęp do szczepionki w dzielnicach o niskich dochodach, gdzie mieszkają mniejszości jest problemem – podaje ABC News. Pomimo tego, niektórzy eksperci ds. zdrowia publicznego twierdzą, że nie powinno się rezygnować z tego pomysłu.

„Nie można rezygnować ze skutecznego promowania szczepionek, ponownego otwarcia społeczeństwa i zwiększenia wolności wielu Amerykanów” – powiedział doktor Ronald Hershow z UIC School of Public Health. Eksperci podkreślają jednak, że paszport szczepionkowy nie powinien być wprowadzony dopóki nie będzie wystarczającej ilości szczepionek, aby zaszczepić wszystkich chętnych.

Czytaj również: Obowiązkowa kwarantanna po przylocie do Polski. Jak zostać z niej zwolnionym?

W zeszłym tygodniu Nowy Jork jako pierwszy stan w USA wprowadził  ”Excelsior Pass”. Certyfikat potwierdzający, że dana osoba jest zaszczepiona lub posiada negatywny wynik testu na COVID-19.

Stan chce wykorzystać ten certyfikat do przyspieszenia ponownego otwarcia stadionów, teatrów i wznowienia koncetów. Od 2 kwietnia zaświadczenie przyjmować organizatorzy imprez rozrywkowych w całym stanie. Umożliwi to również zwiększenie dopuszczalnej liczby osób uczestniczących w różnego rodzaju imprezach okolicznościowych.

Czy inne stany pójdą śladem Nowego Jorku?

AL

Nowa strona internetowa Donalda Trumpa

Pierwszy stan w USA wprowadził certyfikat szczepień

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię