Wywiad Lary Trump z Donaldem Trumpem znika z mediów społecznościowych

fot. instagram @laraleatrump

Facebook usunął wywiad z byłym prezydentem Trumpem przeprowadzony przez jego synową Larę Trump. Firma poinformowała, że będzie usuwać wszystkie treści zamieszczane w imieniu byłego prezydenta.

We wtorek Lara Trump, która współpracuje z telewizją Fox News, zamieściła na Instagramie zdjęcie, na których siedzi naprzeciwko swojego teścia. Podpis pod zdjęciem brzmiał  „Dołącz do nas dziś wieczorem!”.

Jeszcze przed udostępnieniem wywiadu pracownicy Trumpa otrzymali e-mail od Facebooka, że wszelkie treści zamieszczone na Facebooku i Instagramie „w imieniu prezydenta Trumpa nie są obecnie dozwolone na platformach (w tym nowe posty z przemawiającym prezydentem Trumpem)”.

„Te wytyczne dotyczą wszystkich kont i stron kampanii, w tym Team Trump”-  napisano w mailu, zamieszczonym na Instagramie przez syna Trumpa, Erica Trumpa.

Wywiad z byłym prezydentem został ostatecznie umieszczony na  koncie Lary Trump, jednak chwilę póżniej został zdjęty. Platforma skontaktowała się z synową byłego prezydenta. „Informujemy, że usunęliśmy treść ze strony Lary Trump na Facebooku, która zawierała przemówienie prezydenta Trumpa” – napisał pracownik Facebooka. „Zgodnie z blokadą, jaką nałożyliśmy na konta Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie, dalsze treści zamieszczane w imieniu Donalda Trumpa będą usuwane i skutkować będą dodatkowymi ograniczeniami na kontach”.

Lara Trump zamieściła e-maila na swoim Instagramie.

 

„To, co zrobili Larze, było haniebne” podsumowała w  Fox News, jedna z  bliskiego otoczenia Trumpa. „Oni wyłączają nasz głosy i wszystko co ma związek z Trumpem”.

AL

źródło: Fox News

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię