Illinois opóźnia przejście do kolejnej fazy otwierania gospodarki

Illinois na razie nie przejdzie do ”fazy pomostowej (pośredniej). W całym stanie wzrasta liczba nowych przypadków Covid- 19 oraz hospitalizacji.

W połowie marca informowaliśmy, że piątą fazę otwierania gospodarki po pandemii będzie  poprzedzał etap pośredni. Faza pomostowa miała rozpocząć się już w połowie kwietnia. We wtorek władze Illinois poinformowały, że data został przesunięta. Powodem jest wzrost liczby infekcji i hospitalizacji.

Aby stan mógł przejść do fazy pomostowej, wskaźnik zaszczepionych osób powyżej 65-tego roku życia musi wynosić 70%. Z kolei dostępność łóżek na intensywnej terapii powinna utrzymywać się powyżej 20% – w ciągu 28-dniowego okresu monitorowania.

Faza pośrednia pozwoliłaby biznesom na zwiększenie do 60 procent limitów osób. Ma to dotyczyć miejsc takich jak: restauracje, siłownie, parki rozrywki, biura, sklepy, teatry, kina oraz przychodnie medyczne.

Czytaj również: Obowiązkowa kwarantanna po przylocie do Polski. Jak zostać z niej zwolnionym?

Obecnie w szpitalach znajduję się ponad 1300 pacjentów z COVID-19 co stanowi wzrost o 15% w porównaniu do sytuacji sprzed dwóch tygodni. 308 pacjentów z COVID-19 przebywa na oddziale intensywnej terapii, a 121 jest podłączonych do respiratorów.

Lekarze ze szpitala Northwestern uważają że tendencja wzrostowa zmierza w złym kierunku. „Widzimy niewielki wzrost liczby pacjentów, nic zbytnio niepokojącego, ale zwracamy na to uwagę, ponieważ kiedy wzrasta liczba pacjentów w szpitalu, wzrasta liczba pacjentów na oddziale intensywnej terapii” – powiedziała dr Khalilah Gates.

W przyszłym miesiącu na przedmieściach zostanie otwartych kilka dodatkowych punktów, gdzie będą odbywać się masowe szczepienia – informują władze stanowe.

AL

Czy Chicago wprowadzi paszport szczepionkowy? Jest komentarz burmistrz

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię