Waszyngton: Ponad 100 osób zachowało na Covid- 19, mimo przyjęcia szczepionki

W stanie Waszyngton ponad 100 osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid – 19 otrzymało pozytywne testy na obecność wirusa – przekazał  Departament Zdrowia Stanu Waszyngton.

Spośród 1,2 miliona w pełni zaszczepionych osób w stanie Waszyngton, 102 osoby zachorowały na COVID-19. Warto jednak zauważyć, że stanowi to mniej niż 0,01 proc. infekcji pośród zaszczepionych.

„To jest dokładnie to, czego się spodziewaliśmy. Nic nie jest w 100% skuteczne” – powiedział doktor Ken Stedman z Uniwersytetu Stanowego w Portland. Doktor uważa, że liczby są obiecujące i mimo, że takie przypadki będą się zdarzały, nie powinny zrażać do szczepień.

Większość osób przeszło infekcję bezobjawowo lub doświadczyli lekkiego przebiegu. Z informacji przekazanych przez lokalny Departament Zdrowia wynika, że 8 osób było hospitalizowanych, a dwie zmarły.

„W przypadku szczepień powinniśmy mówić o ludziach, którzy przeżyli i nie zachorowali, zamiast o tych nielicznych, którzy dostali szczepionkę i z jakiegokolwiek powodu nadal chorują” – powiedział Stedman. „Nie ma się czego bać” – przekonuje doktor Ken Stedman.

Jak długo szczepionka chroni przed infekcją?

Jak dotąd nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie dla żadnej szczepionki. Niektóre publikacje okazują, że może trwać od 6 – 12 miesięcy. Część ekspertów jest zdania, że szczepionka przeciw SARS-CoV-2 będzie dawać ochronę przed zakażeniem na 12 miesięcy. Te informacje świadczą o tym, że szczepienie trzeba będzie regularnie powtarzać.

AL

źródło: Abc News

Jak wpłynęła na nas epidemia? Raport naukowców

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię