Kolorado słynie przee wszystkim ze śniegu, Gór Skalistych. Niewiele osób wie, że Kolorado to również jeden z najlepszych stanów na odpoczynek w ciepłych źródłach. W całym stanie jest ich 93.

1. Pagosa Hot Springs

Udaj się do serca gór San Juan, gdzie znajdziesz jedno z najsłynniejszych gorących źródeł w Kolorado, Pagosa Springs. Tam znajdują się najgłębsze na świecie geotermalne gorące źródła. Temperatury wody w basenach wahają się od 83 stopni do intensywnych 114 stopni.
Warto jest udać się do miejsca wyglądem przypominającego starą wiktoriańską łaźnię – Overlook Hot Springs Spa, z którego rozpościera się widok na całe miasteczko.

Czytaj także: Brazylijska rzeźba Chrystusa Odkupiciela – ciekawostki

2. Dunton Hot Springs

Dunton zostało założone w 1885 roku i szybko stało się tętniącym życiem miastem górniczym. Dzisiaj to piękny all-inclusive resort w stylu dzikiego zachodu. Na terenie Dunton znajdują się ciepłe źródła, które zawierają duże ilości wodorowęglanu wapnia oraz żelaza i manganu. Kąpiel w wodzie wodorowęglanowej pomaga w otwieraniu obwodowych naczyń krwionośnych i poprawia krążenie w kończynach, a magnez przekształca cukier we krwi w energię i wspiera zdrową skórę. Woda w pięciu naturalnych basenach waha się od 85 ° F do 106 ° F.

3. Durango Hot Springs

Niedawno odnowione Durango Hot Springs Resort and Spa jest pięknie położone na zboczu góry. Na terenie resortu znajduje się 16 naturalnych mineralnych basenów z gorącą źródlaną wodą, 8 prywatnych japońskich wanien cedrowych i ogromny basen źródlany oraz ścieżka refleksologii.
Durango Hot Springs to pierwsze naturalne gorące źródła na świecie, które wykorzystują system AquaGen do wprowadzania Nano Bubbles do swoich wód. Nano Bubbles to czyszczące nanometry i mikrometry pęcherzyków tlenu, które dają ultra czystą wodę bez chemii i śmierdzącego zapachu siarki.

4. Orvis Hot Springs

Znajdują się w miejscowości Ridgway położonej w górach San Juan między Quray a Montrose. W basenach Orvis strój kąpielowy jest opcjonalny. Woda w tych ciepłych źródłach nigdy nie jest podgrzewana ani w żaden sposób uzdatniana. Orvis Hot Springs to dziesięć miejsc kąpielowych na świeżym powietrzu i wewnątrz budynków, w których temperatura wody waha się od 65 do 112 stopni.

Zobacz również: Najlepsze wyszukiwarki tanich lotów

5. Strawberry Park Hot Springs

Naturalne gorące źródła w Strawberry Park położone są w lesie, na skraju doliny Yampa wzdłuż rzeki Hot Spring Creek i są jednym z naturalnych skarbów Steamboat Springs. Miejsce to oferuje lecznicze baseny termalne o temperaturze od 101 do 106 stopni w rustykalnej górskiej scenerii. Na terenie parku można wynająć domek lub miejsce na kempingu. Miasteczko Steamboat Springs ma również źródła naturalne z krętymi zjeżdżalniami o długości 230 stóp i ścianką wspinaczkową.

6. Hot Sulphur Springs

W Hot Sulphur Springs znajduje się 21 basenów mineralnych i łaźni. Wszystkie są zasilane z gorących źródeł głęboko pod powierzchnią Ziemi. Baseny są pięknie zagospodarowane na zboczu wzgórza, z łatwym dostępem między basenami. Temperatura wody waha się od 95º do 112ºF. Do wody mineralnej nie dodaje się żadnych środków chemicznych. Minerały w wodzie obejmują wapń, chlorek, fluor, magnez, potas, sód, siarczan oraz pierwiastki śladowe arsenu i litu. Oprócz basenów publicznych są też baseny prywatne dla dorosłych.

Zobacz też: Nowe fascynujące odkrycie w Parku Narodowym Mammoth Cave w Kentucky

7. Joyful Journey Hot Springs

Ten klejnot doliny San Luis pobiera artezyjską wodę mineralną spod gór Sangre de Cristo. Baseny są zasilane grawitacyjnie i chłodzone do komfortowej i relaksującej temperatury 98 do 110 stopni F. Joyful Journey Hot Springs znajdują się w miejscowości Moffat w narodowym lesie Gunnison. Baseny są napełniane naturalną wodą każdego dnia.

8. Cottonwood Hot Springs

Zrelaksuj się w najczystszym, geotermalnym, zasilanym grawitacyjnie uzdrowisku mineralnym w Kolorado. Źródła te były przez wieki używane przez Indian Ute jako duchowe miejsce spotkań. Cottonwood Hot Springs znajduje się 5,5 mil na zachód od miejscowości Buena Vista w wysokogórskim naturalnym ekosystemie majestatycznego Collegiate Peaks Range. Kilka basenów ma temperaturę od 94 do 110 stopni, a resort oferuje usługi spa.

Zobacz: Północna Karolina – fakty i ciekawostki

9. Desert Reef Hot Springs

Te źródła znajdują się w miejscowości Florence na południe od Colorado Springs. Naturalny basen z gorącą wodą w pustynnej oazie u podnóża Gór Skalistych. Basen z gorącymi źródłami jest ozdobiony dramatycznym zwapnionym wodospadem i został uznany przez wielu użytkowników za najlepszy, najpiękniejszy i najwygodniejszy basen z gorącymi źródłami w Kolorado. Woda pochodzi ze swobodnie płynącej studni artezyjskiej wypływającej z wysokości 1096 stóp z głębi ziemi. Woda zawiera głównie wapń bez siarki i nieprzyjemnego zapachu. Niebieski odcień wody jest bezpośrednio połączony z mineralnym trawertynem. W miesiącach zimowych temperatura wody utrzymuje się powyżej 100 stopni.

10. Iron Mountain Hot Springs

Iron Mountain Hot Springs znajduje się na terenie historycznego Iron Springs Spa nad brzegiem rzeki Kolorado w Glenwood Springs. Ośrodek oferuje słodkowodny basen rodzinny z podwyższonym jacuzzi i 16 mniejszych basenów z gorącymi źródłami mineralnymi. Temperatura wody waha się od 98º do 108ºF

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię