Fundacja George’a Sorosa przekaże miliony na wsparcie gospodarczego programu Bidena

Fundacja Społeczeństwa Otwartego, należące do George’a Sorosa, przekaże 20 milionów dolarów na wsparcie gospodarczego programu prezydenta Bidena. W szczególności na rozwój infrastruktury i kształtowanie się dobrobytu.

Organizacja wspierana przez Sorosa zadeklarowała 20 milionów dolarów na pomoc w zmobilizowaniu poparcia dla propozycji planu gospodarczego prezydenta Bidena wartego 2 biliony dolarów.

„Każda inicjatywa zaproponowana przez prezydenta Bidena ma szerokie poparcie społeczne” – powiedział Tom Perriello, dyrektor wykonawczy Fundacji Społeczeństwa Otwartego. „Jednak widzieliśmy już wcześniej, jak popularne reformy są demonizowane przez partyzantów nie zamierzamy do tego dopuścić”

Czytaj również: Czwarta runda czeków pomocowych. Czy to możliwe?

20 milionów dolarów będzie pochodzić z głównej fundacji Sorosa i miałoby iść w kierunku oddolnego organizowania zamiast płatnej reklamy. „Mamy nadzieję, że wsparcie ze strony darczyńców dadzą administracji Bidena i Kongresowi pewność, że muszą dziać odważnie i szybko” – powiedziała Leah Hunt-Hendrix, która współzałożyła Way to Win, sieć progresywnych darczyńców.

Nowy plan inwestycji w amerykańską gospodarkę jest ogromnym przedsięwzięciem i pierwszym od 50 lat tak kompleksowym planem inwestycyjnym. Gigantyczna kwota 2 bilionów dolarów ma pójść m.in. na modernizację infrastruktury, rozwój ekologicznego mieszkalnictwa, szkolnictwo, energetykę, politykę wodną, badania i rozwój oraz na budowanie infrastruktury internetu szerokopasmowego.

AL

Illinois: Młody Polak zamordowany w dzielnicy Portage Park

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię