Kamala Harris odwiedziła Chicago. „Szczepionki ratują życie”

Wiceprezydent Kamala Harris złożyła we wtorek swoją pierwszą oficjalną wizytę w Chicago. Zachęcała członków związków zawodowych do szczepień i  zwróciła uwagę na równy dostęp do szczepionki przeciw COVID-19.

Harris prosto z lotniska Midway udała się punkt masowego szczepienia dla związkowców w dzielnicy Chinatown.„Widzimy niesamowity sukces w tej placówce, gdzie pracownicy szczepią pracowników, to jest po prostu wspaniałe” – powiedział Harris.

Harris podziękowała członkom związków zawodowych za to, że przyjęli szczepionkę. Poprosiła, aby byli ambasadorami dla rodziny, przyjaciół i współpracowników, którzy jeszcze się wahają. „Proszę powiedzcie waszym przyjaciołom, rodzinom i współpracownikom, aby przyjęli szczepionkę, kiedy nadejdzie ich czas. Dzięki temu ratujemy życie i zdrowie swoje i naszych bliskich” – powiedziała Harris.

Czytaj również: Poruszające wideo z granicy. Porzucone dziecko błaga o pomoc Amerykanów

Harris zwiedziła klinikę szczepień prowadzoną przez związek zawodowe. Pochwaliła Chicago za działania i wysiłek, jaki miasto wkłada w organizacje szczepień. Wiceprezydent skomentowała również  kontrowersyjny pomysł paszportów szczepionkowych.„Skupiamy się na tym, aby upewnić się, że każdy jest zaszczepiony, to jest dla nas najważniejsze”.

We wtorek Biały Dom ogłosił, że nie planuje wprowadzenia obowiązku posiadania federalnych paszportów immunologicznych, tłumacząc decyzję koniecznością ochrony praw i prywatności obywateli. Rownocześnie prezydent zakomunikował, że wyda stanom instrukcje, by od 19 kwietnia zaczęły rejestrować  na szczepionki wszystkich chętnych dorosłych.

AL

USA chcą powrócić do porozumienia nuklearnego z Iranem

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię