Poruszające wideo z granicy. Porzucone dziecko błaga o pomoc Amerykanów

Straż graniczna w południowym Teksasie opublikowała nagranie, na którym widać małego chłopca wędrującego samotnie wzdłuż drogi i szukającego rozpaczliwie pomocy.

Nagranie z kamery funkcjonariusza Border Patrol uchwyciło zapłakanego 10-latka, który najwyraźniej został porzucony sam na pustyni wzdłuż granicy amerykańsko – meksykańskiej.

Chłopiec idzie pustą drogą. „Może pan mi pomóc? – zwrócił się do wysiadającego z samochodu strażnika. „Przyjechałem z grupą, porzucili mnie i nie wiem, gdzie są – przekazało zrozpaczone dziecko.Szukam pomocy, bo nie wiem, gdzie iść, a ktoś może mnie okraść i porwać” – powiedział oficerowi Straży Granicznej, na którego natrafił.

Dziecko zostało zabrane do pobliskiego posterunku Border Patrol. Wcześnej chłopczyk spędził noc na pustyni, pełnej grzechotników i dzikich zwierząt – podaje Univision.

To nie pierwszy taki przypadek, gdzie rodzice lub opiekunowie nieletnich migrantów rozmyślnie wysyłają je, aby samotnie przekraczały granicę. Liczą na to, że będą traktowane łagodniej niż dorośli. Kilka dni temu do sieci trafiło inne szokujące nagranie.  Widać na nim jak dwie siostry w wieku trzech i pięciu lat zostały w nocy przerzucone przez kilkumetrowy płot. Gdyby nie szybka interwencja służb, dzieci najprawdopodobniej by nie przeżyły.

„Do wszystkich rodziców, którzy rozważają wysłanie swoich dzieci bez opieki na granicę, proszę rozważcie to ponownie, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne” – powiedziała Gloria Chávez, szefowa patrolu granicznego w El Paso w Teksasie.

Urząd Celny i Straż Graniczna (CBP) prognozuje, że w roku podatkowym 2021 granicę USA przekroczy aż 184 tysiące nieletnich bez opieki. Dwa źródła zaznajomione z wewnętrznymi danymi potwierdziły te szacunki dla telewizji Fox News. „Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego”– powiedział jeden z agentów.

AL

Biały Dom ucina spekulacje na temat paszportów szczepionkowych

 

Fundacja George’a Sorosa przekaże miliony na wsparcie gospodarczego programu Bidena

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię