Polonia apeluje o pomoc do prezydenta Joe Bidena

Przedstawiciele Polonii w USA zwrócili się do prezydenta Joe Bidena z prośbą o wsparcie polskich żądań dotyczących zwrotu przez Rosję wraku samolotu i dokumentów dotyczących katastrofy smoleńskiej.

Sygnatariuszami listu są przewodniczący Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego Tadeusz Antoniak oraz koordynator Klubów Gazety Polskiej w USA Maciej Rusiński.
“Polacy i społeczność międzynarodowa, od dłuższego czasu, bezskutecznie, domagają się od Rosji zwrotu zawłaszczonych dowodów i wraku samolotu” piszą autorzy listu, do amerykańskiego przywódcy. Podkreślają oni że wsparcie ze strony amerykańskiego prezydenta daje nadzieję, że Rosja zmieni swoje stanowisko. Takie wsparcie jest ważnym elementem współpracy między Polską a USA i leży w interesie obu krajów – czytamy w liście.

Autorzy listu przypominają również o tragedii katyńskiej pisząc, że Rosja potrzebowała 50 lat, aby przyznać się do zbrodni.
Przedstawiciele Polonii składają również podziękowanie prezydentowi Bidenowi za jego wsparcie dla starań Polski o przyjęcie do NATO.

IAR

1 KOMENTARZ

  1. Mimo ze wydaje sie oczywiste ze Katastrofa Smolenska to symboliczny prowokacyjny akt wojenny Rosji metodami kontrwywiadu wojskowego znalezienie tego namacalnych dowodow jest bardzo wazne. Nie mozna wykluczyc innych mozliwosci. Poza wywolaniem katastrofy na rozkaz FSB jako odpowiedzi na demonstracyjna nacjonalistyczna wizyte Prezydenta panstwa wrogiego bloku wojskowego mozliwa jest nacjonalistyczna operacja przestepcza prywatnych obywateli Rosji jak np. byli pracownicy armii Rosyjskiej posiadajcy prywatnie lekka bron ziemia-powietrze, a takze zemsta mafijna tak zorganizowanej przestepczosci Polskiej jak i Rosyjskiej. Oczywiscie wpierw jest to glownie wynik Polskiej glupoty latania z prazydentem Polski sowieckim zlomem nad paramilitarnymi ruinami Ukladu Waszsawskiego w Rosji.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię