Biały Dom: monitorujemy sytuacje na granicy ukraińsko-rosyjskiej

Mianem „narastającej agresji” Biały Dom określił działania Rosji na granicy z Ukrainą.

Rzeczniczka prezydenta USA Jen Psaki poinformowała, że sytuacja na Ukrainie będzie przedmiotem dyskusji podczas rozpoczynającej się jutro wizyty szefów amerykańskich resortów dyplomacji i obrony w Brukseli.

Podczas briefingu w Waszyngtonie Jen Psaki powtórzyła, że Stany Zjednoczone są zaniepokojone działaniami Rosji na granicy z Ukrainą. „Monitorowaliśmy przez weekend narastającą agresję rosyjskich wojsk na granicy” – powiedziała rzeczniczka Białego Domu. Psaki dodała, że sekretarz stanu Antony Blinken i sekretarz obrony Lloyd Austin spotykają się w tym tygodniu w Brukseli z partnerami z NATO i że sytuacja na granicy rosyjsko-ukraińskiej będzie tematem rozmów. „Oczywiście pozostajemy też w kontakcie z przedstawicielami władz Ukrainy na równych szczeblach” – dodała Jen Psaki.

Ostrzeżenie pod adresem Moskwy skierował też szef dyplomacji USA Antony Blinken. W wywiadzie dla telewizji NBC powiedział, że jeśli Rosja będzie działać agresywnie i nieodpowiedzialnie to zapłaci za to cenę i poniesie konsekwencje.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię