Plaże w USA dostosowane do osób niepełnosprawnych

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez CDC, około 13,7 procent dorosłych w Stanach Zjednoczonych posiada niepełnosprawność ruchową, zdefiniowaną jako poważne trudności w chodzeniu lub wchodzeniu po schodach. Ta niepełnosprawność funkcjonalna często sprawia, że planowanie wakacji jest dużym wyzwaniem i zdecydowanie ogranicza docelowe miejsca podróży.

Większość osób na wózkach inwalidzkich nawet nie marzy o wypoczynku na plaży. Dobrą wiadomością jest to, że coraz więcej resortów i miast inwestuje w specjalnie zaprojektowane maty dostępu do plaży dla wózków inwalidzkich jak i terenowe wózki plażowe.

Najlepiej przygotowanymi plażami dla osób z niesprawnością ruchową są:

1. San Diego, Kalifornia – dziewięć plaż w tym mieście oferuje dostęp dla osób na wózkach inwalidzkich. To nie wszystko! Plaże te bezpłatnie wynajmują specjalnie zaprojektowane wózki inwalidzkie, które bez problemu poruszają się po piaskach. Plaże Diego’s Moonlight Beach, Imperial Beach i Cardiff State Beach są tymi, które oferują maty.

2. Gulf Shores, Alabama – Gulf Shores wraz z Orange Beach posiadają 32 mile linii brzegowej dostępnej dla niepełnosprawnych ruchomo. Beach Power Rentals oferuje manualne i elektryczne wózki inwalidzkie jak i maty, które rozciągają się w kierunki wody.

3. Wilmington, Północna Karolina – oferuje trzy plaże – Carolina Beach, Kure Beach, Wrightsville Beach przystosowane do wózków inwalidzkich. Manualne wózki można wypożyczyć za darmo, a Carolina Beach dodatkowo oferuje maty dostępu do wody.

4. Muskegon, Michigan – z jedną z najdłuższych linii brzegowych w USA, Michigan ma kilka dostępnych opcji plażowych. W Muskegon można wypożyczyć Action TrackChair – wózki terenowe, które z łatwością poruszają się po piasku, ziemi, błocie, a nawet po skałach. Taki wózek ma również funkcje nachylania, aby zapewnić wygodniejszą jazdę. Muskegon State Park oferuje ich wynajem. Jeśli Action TrackChair nie jest dostępny można również wypożyczyć ręczne plażowe wózki inwalidzkie

5. Pensacola, Floryda – to miejsce oferuje dostęp do plaży i 220 dni słonecznych w roku. Tam wypożyczyć można skutery plażowe dla więcej niż jednej osoby, jak również plażowe mechaniczne i ręczne wózki inwalidzkie już od 25 USD.

Jeśli znacie więcej takich plaż, koniecznie dajcie nam znać!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię