Covid -19: Airbnb ogranicza rezerwacje na 4 lipca

Airbnb zablokuje możliwość rezerwowania apartamentów lub domów na “jedną noc”. Ograniczenie będzie obowiązywało 4 lipca, w Dniu Niepodległości.

Firma chce zapobiec dużym zgromadzeniom i zapewnić ludziom bezpieczeństwo podczas letnich miesięcy. Goście bez pozytywnych recenzji nie bedą mogli dokonywać rezerwacji “na jedną noc” podczas świątecznego weekendu w całych Stanach Zjednoczonych. Firma przekazała, że osoby, które dokonały już tego typu rezerwacji nie będą podlegać ograniczeniom.

“Dowiedzieliśmy się, że 4 lipca jest uważany za datę ‘ponownego otwarcia’ w USA, co jest wspaniałe zarówno dla kraju, jak i dla społeczności Airbnb” – napisała firma w swoim wpisie na blogu. “Wiemy również, że eksperci ds. zdrowia publicznego i bezpieczeństwa nadal twierdzą, że masowe zgromadzenia nie powinny mieć miejsca”.

To nie pierwszy raz kiedy firma chce zniechęcić do organizowania imprez. W sierpniu ubiegłego roku Airbnb ogłosiło zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 16 osób w wynajmowanych na ich stronie domach lub apartamentach. Zakaz obowiązuje do odwołania. Airbnb zapowiedziało również, że zwiększy o 50% liczbę pracowników zajmujących się obsługą klienta, by ułatwić większej liczbie gospodarzy kontakt z firmą w celu uzyskania pomocy.

AL

Trump krytykuje wstrzymanie szczepień preparatem Johnson & Johnson

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię