10 produktów, które pozwolą ci wrócić do dobrej formy

Nigdy nie jest za późno, aby powrócić do dobrej kondycji. Z wiekiem coraz trudniej jest zachować formę i szczupłą sylwetkę. Po 40. roku życia tłuszcz zaczyna dużo szybciej gromadzić się wokół brzucha a otyłość brzuszna jest szczególnie niebezpieczna ponieważ może to być wskaźnikiem chorób serca, otyłości i cukrzycy.

Aby pomóc Ci na dobre pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha, przygotowaliśmy 10 najlepszych produktów na odchudzanie, które mogą przyspieszyć spalanie i polepszyć stan twoich jelit.

1. Jajka

Jajka – zawierają białko potrzebne do budowy mięśni i choliny spalającej tłuszcz. Ale nie zapomnij o zjedzeniu również żółtka. Około połowa białka jaja znajduje się w tej słonecznej dobroci. Ponadto, żółtko jest głównym źródłem choliny spalającej tłuszcz. Badania wykazują, że cholina obniża poziom leptyny – hormonu głodu.

2. Czosnek

Badanie Nutrition Research and Practice wykazało, że myszy otrzymujące dietę wysokotłuszczową uzupełnioną czosnkiem straciły znacznie więcej tłuszczu zgromadzonego wokół narządów, który może potencjalnie powodować dolegliwości metaboliczne – niż te, które nie miały czosnku w diecie. Okazuje się, że czosnek to nie tylko antybiotyk, ale również lek odchudzający.

Czytaj również: Pijawki lekarskie w dawnej medycynie i dziś

3.Dziki łosoś

Bogaty w kwasy omega-3, pomaga zrzucić zbędne kilogramy. W przeciwieństwie do kuzynów hodowlanych, dziki łosoś zawiera więcej przeciwzapalnych kwasów omega-3 i mniej kwasów omega-6, które mogą powodować nadmierne stany zapalne. Kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3 oddziałują na aktywność komórek tłuszczowych oraz pomagają uwrażliwić tkanki na działanie insuliny. Spożywanie ich korzystnie wpływa na sylwetkę, sprawiając, że organizm sprawniej wykorzystuje spożyte kalorie oraz lepiej reaguje na aktywność fizyczną.

4. Twarożek

Jest nie tylko niskokaloryczny, ale jest także solidnym źródłem białka – w szczególności kazeiny, która spowalnia trawienie zapewniając dłuższe nasycenie. Twaróg to również probiotyk. Probiotyki zwiększają moc odchudzania jak równiez pomagają w leczeniu biegunek, alergii, atopii, chorób zapalnych jelit i wątroby oraz wzmacniają odporność organizmu.

5. Papryka

Pomaga w walce ze stresem. Stres z kolei przyczynia się do nadmiernego wydzielania hormonu stresu – kortyzolu. Istnieje jednak prosty sposób na jego zwalczanie: pokarmy bogate w witaminę C – jak papryka – mają zdolność walki z tłuszczem, zmniejszają poziom stresu i utrzymują ciało w doskonałej formie.

6. Słodkie ziemniaki

Stanowią dobre źródło witaminy C, potasu. Badania naukowe udowodniły że przyspiesza metabolizm dzięki obecności błonnika.

Zobacz też: Co Twoja grupa krwi mówi o Twoim zdrowiu i osobowości?

7. Czarna fasola

Centrum medyczne Wake Forest Baptist odkryło, że na każde dodatkowe 10 gramów rozpuszczalnego błonnika spożywanego dziennie, w ciągu 5 lat tłuszcz w okolicach brzucha zostaje zredukowany o 3,7 procent. Czarna fasola jest jednym z najbogatszych źródeł rozpuszczalnego błonnika, zawierającym 4,8 grama na jedną szklankę.

8. Buraki

Swój wspaniały kolor zawdzięczają antocyjanom – silnym, rozpuszczalnym w wodzie pigmentom roślinnym, które mogą zapobiegać odkładaniu tłuszczu w okolicach brzucha. Najważniejszym składnikiem buraka, wspomagającym odchudzanie jest błonnik. Reguluje on pracę jelit, przyspiesza przemianę materii i pomaga w usunięciu z organizmu szkodliwych substancji.

9. Granat

Badanie w International Journal of Obesity wykazało, że suplementacja diety dodatkiem z granatów powoduje znaczny spadek tłuszczu w okolicy brzusznej. Osoby jedzące granaty mają niższy wskaźnik otyłości, jak i czynników ryzyka sercowo-naczyniowego.

10. Grejpfrut

Nasza lista nie byłaby kompletna bez grejpfruta. Badania wykazują, że osoby, które jedzą grejpfruty, tracą na wadze więcej niż ci którzy nie mają tego owoca w swojej diecie. Owoc ten jest bardzo sycący, pęcznieje w żołądku i zmniejsza ochotę na sięganie po duże porcje innych produktów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię