13-latek zastrzelony przez policjanta. Ujawniono szokujące nagranie z tamtego dnia

Około dwa tygodnie temu w dzielnicy Little Village w Chicago doszło do tragedii.13-letni Adam Toledo został śmiertelnie postrzelony przez funkcjonariusza policji. Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policyjnej (COPA) ujawniło nagrania z tamtego zdarzenia.

Materiał wideo jest sprzeczny z relacją ze strzelaniny przedstawioną przez prokuraturę stanową powiatu Cook. Nagranie pokazuje, że Adam Toledo nie miał broni w ręku w gdy padł strzał-  pisze WGN TV. Na nagraniu z kamery policjanta widać, jak biegnie w dół uliczki, goniąc Toledo. Krzyczy, aby się zatrzymał, a kiedy go dogania, oddaje pojedynczy strzał.

Oficer biorący udział w strzelaninie to Eric Stillmanz z 10. okręgu. Z raportu policyjnego wynika, że Stillman zeznał, iż nastolatek nie zastosował się do słownych poleceń, uciekł i był uzbrojony w półautomatyczny pistolet.

Stillman twierdził, że postrzelił nastolatka, ponieważ ten stwarzał zagrożenie. Jednak nagranie z kamery – zarejestrowane przez kamerę  funkcjonariusza, wskazuje, że Toledo miał broń, ale położył ją na ziemi i podniósł ręce zanim policjant oddał strzał w jego klatkę piersiową.

“Adwokat, który pracuje w tym biurze, nie był w pełni poinformowany. Błędy tego typu nie mogą się zdarzać i zostało to omówione z osobą zaangażowaną w sprawę. Wideo mówi samo za siebie”– przekazała dla telewizji WGN TV Sarah Sinovic, rzeczniczka prokuratury stanowej

Czytaj również: Aresztowano policjantkę, która śmiertelnie postrzeliła młodego Afroamerykanina

Adwokat rodziny Toledo wniósł o specjalną kryminalistyczną analizę materiału wideo, podkreślając, że Toledo nie miał broni w ręku, kiedy został zastrzelony. “Nie zamierzam temu zaprzeczać, że mogła tam być broń. Nie mogę tego stwierdzić ze 100% pewnością, dopóki wideo nie przejdzie analizy” – powiedziała Adeena Weiss Ortiz, adwokat. “Ale to nie jest istotne, bo on rzucił broń. Jeśli miał broń, to ją rzucił. Oficer powiedział “pokaż ręce”, on się podporządkował i odwrócił się.”

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 29 marca w dzielnicy Little Village w pobliżu 24 St i Sawyer około 2:30 nad ranem. Policja przekazała, że doszło do pewnego rodzaju “konfrontacji między funkcjonariuszem, a Adamem Toledo, który miał broń.

AL

Trzecia dawka szczepionki Pfizer

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię