Najpopularniejsze miasta na przeprowadzkę w USA

Według najnowszych raportów US Census Bureau wygląda na to, że pogoda nie jest jedynym czynnikiem stojącym za wyborem miejsca na przeprowadzkę. Amerykanie przeprowadzają się do mniejszych miejscowości z dostępem do natury i dobrą infrastrukturą.

Oto, które miejsca przyciągają największe rzesze Amerykanów:

1. Fort Myers, Floryda

Położone w pobliżu południowego krańca wybrzeża zatoki meksykańskiej na Florydzie, Fort Myers przyciąga rzesze nowych mieszkańców. Fort Myers zostało uznane za jedno z najszybciej rozwijających się miast w Ameryce. W ciągu ostatniej dekady jego populacja wzrosła o prawie 32%. Temperatura tego idyllicznego miasta rzadko spada poniżej 50 F, a WalletHub również umieścił je na pierwszym miejscu pod względem zatrudnienia, wzrostu dochodów i spadku stopy ubóstwa.

2. Bend, Oregon

Bend w stanie Oregon, które jest podobne pod względem wielkości do Fort Myers i odnotowało podobny wzrost populacji w ciągu ostatniej dekady. Bend jest położone nad brzegiem rzeki Deschutes w pobliżu pasma Gór Kaskadowych. Miasto to łączy łatwy dostęp do natury z nowoczesnym życiem. To idealne miejsce dla kogoś, kto pragnie wygody życia w mieście, ale jednocześnie pięknego otoczenia i tempa życia wiejskiego miasteczka.

3. Enterprise, Newada

Według Stacker, to miasto na pustyni odnotowało wzrost liczby mieszkańców o prawie 60% w ciągu ostatniej dekady. Wspaniała pogoda, bliskość do Las Vegas oraz koszty życia poniżej średniej krajowej czynią to miejsce jednym z lepszych do życia.

4. Frisco, Teksas

W całym stanie Teksas gwałtownie rośnie populacja, ale to miasto położone na północ od Dallas odnotowało najbardziej dramatyczny wzrost. W ostatniej dekadzie populacja wzrosła o 71%. Dwa lata temu Friscobyło ogłoszone miejscem #1 do zamieszkania w USA. Wspaniałe szkoły, łatwość zdobycia pracy, bliskość położenia do Dallas i słoneczna pogoda czynią Frisco atrakcyjnym miejscem.

5. South Jordan, Utah

Żaden stan nie odnotował w ostatnim dziesięcioleciu wzrostu liczby ludności o większy procent niż Utah. South Jordan, to przedmieście Salt Lake City. Położone pomiędzy pasmami górskimi a rzeką Jordan, South Jordan jest marzeniem dla osób lubiących naturę. Jest to jedno z najlepszych miejsc do zamieszkania w Utah. South Jordan jest popularne wśród młodych profesjonalistów i rodzin z małymi dziećmi. Szkoły publiczne w South Jordanii są powyżej średniej, a mieszkańcy miasteczka mają bardziej konserwatywne podejście do życia.

6. Goodyear, Arizona

Fani baseballu znają Goodyear w Arizonie jako wiosenną przystań treningową. Populacja tego zamożnego przedmieścia Phoenix wzrosła o 33% w ostatniej dekadzie. A od 2000 roku – 350% . W okolicy miasta znajduje się Estrella Mountain Regional Park, który zajmuje 20 tysięcy akrów z popularnymi trasami wędrówkowymi i rowerowymi, pole do golfa oraz stawy do możliwością łowienia ryb.

7. Boise, Idaho

Boise jest obecnie 15. najszybciej rozwijającym się miastem w Stanach Zjednoczonych. Boise zostało nazwane najlepszym miejscem do życia dla pokolenia milenialsów w USA. Miasto liczące 226 000 mieszkańców przyciąga osoby z takich stanów jak Kalifornia, Waszyngton i Oregon dzięki stosunkowo niskim kosztom życia, rozwijającej się branży technologicznej i łatwemu dostępowi do przyrody.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię