Joe Biden : “Mam dobre wieści. Od dziś każdy jest uprawniony, aby przyjąć szczepionkę”

Od dziś wszyscy Amerykanie niezależnie od wieku, stanu zdrowia i wykonywanej pracy mogą się szczepić na Covid-19. Według najnowszych danych połowa dorosłej populacji Stanów Zjednoczonych jest już po pierwszej dawce szczepionki.

W krótkim video na Twitterze prezydent Joe Biden podkreślił znaczenie szczepień i przypomniał, że od dziś ,19 kwietnia wszyscy w USA kwalifikują się do szczepień.

“Mam dobre wieści” – powiedział Biden, “Od dziś każdy jest uprawniony, aby przyjąć szczepionkę. Mamy jej wystarczająco dużo, musisz być chroniony, a ty z kolei musisz chronić swoich sąsiadów i rodzinę.”

Wszystkie amerykańskie stany zniosły już ograniczenia w dostępie do szczepionki na Covid-19. Rejestrować się mogą wszystkie osoby powyżej 16 roku życia. W większości stanów terminy są niemal natychmiastowe. Zaszczepić się można w szpitalach, aptekach, punktach masowych szczepień w halach sportowych i stadionach a także namiotach ustawionych na parkingach i przy drogach.

Czytaj również: Chicago: 7-letnia dziewczynka śmiertelnie postrzelona na parkingu przed McDonald’s.

W niektórych miejscach nie trzeba się nawet rejestrować. Można przyjść na szczepienia w drodze do pracy albo po zakupy. Przebieg szczepień w USA powszechnie uważany jest za sukces. Według danych Centrum Kontroli i Prewencji Chorób 50,4% dorosłych Amerykanów otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki, jedna trzecia populacji jest w pełni zaszczepiona. Wśród osób powyżej 65 roku życia szczepionkę otrzymało ponad 80%.

Amerykanie szczepią przede wszystkim preparatami Pfizer i Moderna. Szczepienia środkiem Johnson & Johnson zostały wstrzymane. Decyzja w sprawie możliwego ich wznowienia powinna zapaść jeszcze w tym tygodniu.

AL/IAR

Lori Ligtfoot nie zrezygnuje. Komentuje plotki o swoim rzekomym romansie

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię