Już od czerwca Alaska będzie oferować szczepionki dla turystów

Gubernator Alaski Mike Dunleavy zapowiedział, że szczepionki przeciwko COVID-19 będą dostępne na kluczowych lotniskach w stanie od 1 czerwca.

Dunleavy dodał, że nakreślił plany ogólnokrajowej kampanii marketingowej mającej na celu „zwabienie turystów za pomocą funduszy federalnych” i powiedział, że oferta szczepionek to „prawdopodobnie kolejny dobry powód, aby przyjechać na Alaskę latem”.

Dunleavy i inni przywódcy stanowi naciskali, aby umożliwić dużym statkom wycieczkowym powrót na Alaskę po tym, jak ograniczenia COVID-19 powstrzymały ich cumowanie w zeszłym roku.

Gubernator dodał, że Alaska zastanawia się nad pozwaniem rządu federalnego w do sądu, tak jak to zrobiła Floryda.
Według stanowego departamentu zdrowia około 40% osób kwalifikujących się do szczepienia na Alasce, które ukończyły 16 lat, jest w pełni zaszczepionych, a urzędnicy służby zdrowia szukają nowych sposobów, aby zachęcić więcej osób do zaszczepienia się.

Alaska była pierwszym stanem, który zniósł ograniczenia dotyczące tego, kto może otrzymać szczepionkę COVID-19 otwierając w zeszłym miesiącu miejsca szczepień dla każdego kto ma 16 lat lub więcej i mieszka lub pracuje na Alasce.

Heidi Hedberg, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego Departamentu Zdrowia Alaski powiedziała, że podaż szczepionek jest wystarczająca i że program lotniskowy będzie oferował dwu-dawkowe szczepionki Pfizer lub Moderna. Stan planuje oferować szczepionki na lotniskach w Anchorage, Fairbanks, Juneau i Ketchikan.

Stanowe służby zdrowia nadal zachęcają podróżnych do testowania na obecność COVID-19, chociaż stan już tego nie wymaga.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię