Zamiast szczepionki na COVID-19 podano im sól fizjologiczną. Walgreens wydał oświadczenie

Zarząd firmy Walgreen wydał oświadczenie w którym potwierdził, że w jednym z ich sklepów w miejscowości Monroe w Północnej Karolinie pracownicy przez pomyłkę podawali ludziom zastrzyki soli fizjologicznej zamiast szczepionki COVID-19.

Przedstawiciel Walgreens zapewnił, że incydent jest badany, a „firma podjęła natychmiastowe kroki sprawdzające procedury w tej lokalizacji, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu takiego zdarzenia”.

Firma zapewniła również, że wszystkie osoby, które otrzymały sól fizjologiczną zamiast zastrzyku z COVID-19 są już poinformowane i zostały poproszone o jak najszybsze umówienie spotkania w celu otrzymania szczepionki.

„Zgodnie z zaleceniami CDC skontaktowaliśmy się ze wszystkimi dotkniętymi pomyłką osobami i podaliśmy szczepionkę COVID-19, gdy tylko pacjenci powrócili do apteki” – powiedział przedstawiciel Walgreens w oświadczeniu dla mediów.

Rzeczniczka Walgreens, Erin Loverher, w wywiadzie dla AP powiedziała, że nie wierzy, aby ta pomyłka w jakikolwiek sposób zaszkodziła pacjentom: „Zastrzyki z solą fizjologiczną są często używane w szkoleniach dla lekarzy i żadnemu z klientów ta pomyłka nie wyrządziła krzywdy”.

Jest to już druga sytuacja tego rodzaju. W marcu doszło do podobnej w jednej z klinik sklepów Kroger w Wirginii. Tam z kolei omyłkowo wstrzyknięto klientom puste strzykawki, zamiast podać im rzeczywistą szczepionkę przeciwko COVID-19.

Walgreens i Kroger rozpoczęli oferowanie szczepień pod koniec grudnia w ramach Pharmacy Partnership for Long Term Care Program.

W marcu Kroger dostarczał milion dawek tygodniowo w swoich aptekach i klinikach.

Do tej pory firma Walgreens podała ponad 11 milionów szczepionek przeciwko COVID-19 w swoich 7000 sklepów i klinikach.

Czytaj również:

EMA oceniła czy szczepionka Johnson & Johnson ma związek z zakrzepami

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię